Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d

Marcin, 4 lata temu
Silnik 1.6 JTD 16v 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d 1.6 JTD 16v 105KM 77kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Świetny samochód o bardzo dobrych właściwościach jezdnych, z dynamicznym i oszczędnym silnikiem I nietuzinkowym wyglądem który mimo swoich lat nadal wygląda świeżo i atrakcyjnie.
Dynamiczny i oszczędny, może trochę brakuje mu elastyczności no ale to tylko 1.6 :) W trybie dynamicznym daje dużo frajdy, jakbyś my mieli pod maską dużo mocniejszy silnik. Ogólnie system DNA działa rewelacyjnie.
Wszystko jest ok, mały minus za czasem ciężko wchodzący pierwszy bieg.
Układ kierowniczy bardzo czuły, prowadzi się jak po sznurku, z dobrymi oponami ciężko wyprowadzić ten samochód z równowagi. Kręta i prosta droga równa się dużo frajdy z jazdy :)
Nie mam żadnych zastrzeżeń. W porównaniu z poprzednim samochodem z kraju kwitnącej wiśni, którego nieustannie atakowała korozja, a lakier swoją trwałością pozostawiał wiele do życzenia, tu w przypadku Alfy jest naprawdę dobrze.
To według mnie najsłabszy punkt tego samochodu, widoczność jest po prostu kiepska. Obłe kształty plus wcześniej wspomniana widoczność sprawiają, że ciężko wyczuć ten samochód. Najbardziej daje się to odczuć podczas parkowania w zatłoczonych miejscach. Czujniki parkowania zdecydowanie pomagają.
Jeżeli chodzi korzystanie z wszystkich przełączników to nie ma się do czego przyczepić. Wszystko jest pod ręką i logicznie rozplanowane. Sterowanie klimatyzacją jak dla mnie super :) Minus natomiast za małą ilość praktycznych schowków. Małe przez co mało praktyczne kieszenie w drzwiach, uchwyty na kubki umiejscowione pod podłokietnikiem przez co utrudniony jest dostęp do nich, jak zresztą i do hamulca ręcznego. No ale to jest Alfa, tu ewidentnie przy projektowaniu były inne priorytety. Jak praktyczność to Golf ;)
Grzeje, chłodzi bez problemu :) Plus za nawiew dla pasażerów tylnej kanapy.
Miejsca jest wystarczająco dla osób średniego wzrostu (do 180) zarówno z przodu jak i z tyłu. Wyższe osoby mogą narzekać na brak miejsca nad głową, szczególnie na tylnej kanapie. Ogólnie cztery dorosłe osoby podróżują wygodnie.
Jak na auto kompaktowe jest dobrze. Porównywalnie jak w Audi A3 które tez miałem okazje użytkować. Wiadomo diesla trochę słychać, ale przy wyższych obrotach jest to nawet dosyć przyjemny dźwięk. Dużo też dają opony, które jak wiadomo znacząco wpływają na doznania akustyczne.
Pali nie dużo, nic się nie dzieje wiec jak narazie jest bardzo dobrze. Jestem po wymianie rozrządu i wszystkich płynów w warsztacie specjalizującym się tylko we włoskich samochodach i są to koszta na przyzwoitym poziomie. A napewno dużo taniej niż Audi czy BMW,a radość z jazdy równie duża ;)
W tych pieniądzach naprawdę dobry i ciekawy samochód.
Jak narazie bezawaryjny, a zrobiłem już w niecałe pół roku ponad 10 tyś km. Więc oby tak dalej ;)
Jak wyżej :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 JTD 16v 105KM 77kW [l/100km]