Ocena kierowcy - Alfa Romeo GT II

xbelz, 5 lat temu
Silnik 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Alfa Romeo GT II 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Auto bardzo ładne, ludzie się oglądają na ulicy. Prowadzi się bardzo przyjemnie, 150KM to trochę mało ale wystarczająco dla dość dynamicznej jazdy z punktu A do B.
Nie mam zastrzeżeń co do silnika, po zakupie wymieniłem tylko olej i kilka podstawowych części i więcej nie miałem już problemów, pracuje głośno jak to Diesel ale jest to trwała jednostka.
6 stopniowa skrzynia biegów w tym samochodzie to ideał. Nie mam z nią żadnych problemów, a jej zestrojenie było świetne, auto zachowuje sporo mocy na 5-6 bieg.
Samochód prowadzi się jak po torze, zakręty pokonuje się z przyjemnością nawet przy większych prędkościach.
Trochę słaba widoczność do tyłu. Na światłach trzeba stanąć trochę dalej od sygnalizacji, żeby komfortowo obserwować sytuację.
Szyby nie parują, ogrzewanie spełnia swoją rolę. Jeśli chodzi o skórzane wnętrze to żadnym zaskoczeniem nie będzie jak napiszę, że w zimę można odmrozić 4 litery a w lecie usmażyć.
Dla dwójki osób z przodu miejsca jest bardzo dużo, jeśli chodzi o miejsca z tyłu to tragedii nie ma ale auto jest raczej przeznaczone dla 4 osób niż dla 5.
Przy prędkościach powyżej 120km/h w środku robi się dość głośno ale nie na tyle, żeby było to nie do zniesienia.
Jeśli auto nie jest zbyt wyjeżdżone w momencie zakupu to usterek nie ma szczególnie dużo a przynajmniej u mnie nie wiele się działo. Problemów z elektroniką nie miałem. Jedynie turbina była regenerowana i termostat wymieniany. Samochód się nie sypie ale części są dość drogie.
Dzięki kiepskiej opinii o marce, można ten samochód znaleźć w bardzo dobrym stosunku cenowym co do jakości. Kilka lat starsze audi z biednym wyposażeniem jest często droższe niż młodsza Alfa w full opcji.
W moim samochodzie nie było żadnych. Wymiany żarówek raz na pół roku nie zaliczam do usterek.
Nie zdarzają się zbyt często jednakże części są dość drogie. Wystarczy popatrzeć na ceny karoserii, potrącenie lisa boli znacznie bardziej niż w pospolitym golfie. Co do części pod masą to wymiana termostatu i regeneracja turbiny w profesjonalnych zakładach też do najtańszych nie należały ale na szczęście były to jedyne problemy w ciągu tych 4latch.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW [l/100km]

Alfa Romeo GT II