Ocena kierowcy - Andoria Gazela

Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Andoria Gazela 2.6 TCDi 115KM 85kW 2008-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Dobry samochód dostawczy jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę. Używam w zabudowie z wywrotką. Jedyny bardzo poważny minus to źle zeztopniowana skrzynia biegów, przez co łatwo przypalić sprzęgło. Autko w trasę słabe ale do jazdy na miejscu przy rozwożeniu towaru do klientów świetnie się sprawdza. Ceny części śmieszne w porównaniu do iveco, renault, ford, nissan itd...a jak wiadomo klient nie dopłaci więcej jeżeli przyjedziemy droższym uznanym i wygodniejszym samochodem. Potwierdzam to co wspomnieli inni użytkownicy że szybko zużywa się podpora wału i rdzewieje wydech ale ceny tych podzespołów są relatywnie śmieszne a naprawa banalna jeśli mamy trochę smykałki do mechaniki. Eksploatowałem też wersję 4x4 z silnikiem na licencji steyr ale to inna bajka inne problemy, zalety, wady itd.
Byłoby 5 na 5 ale przydałoby się troszkę więcej mocy zwłaszcza niutonometrow. Oprócz tego bardzo dobra jednostka napędowa. Należy dodać ze produkcji krajowej. Moim zdaniem najlepszy polski silnik jaki kiedykolwiek mieliśmy. Potrafi kręcić duże przebiegi jest tani w eksploatacji i łatwy w naprawach.
Awaryjne są łożyska ale po wymianie na jakiekolwiek inne niż rosyjskie działa cicho i raczej bezawaryjnie. Co ciekawe jest całkiem precyzyjna. Duży minus to fatalne zestopniowanie, na wstecznym to porażka z towarem na pace.
Przede wszystkim prosty i tani w eksploatacji. Porównywalny we wrażeniach z jazdy do układów stosowanych przez innych producentów w latach mocno ubiegłych. Mi to nie przeszkadza przy tak krótkich trasach.
Pojawiają się ogniska korozji na masce i dołach drzwi to są newralgiczne punkty. Rama jest w zasadzie zupełnie wolna od takich problemów
Ciebie słupki a i b w zabudowie z wywrotka widoczność jest bardzo dobra jak w samochodach z lat 80
Wszystko w miarę pod ręką
Dość ciasna kabina w porównaniu np do iveco jest to przeskok.
Wersją 4x2 jest moim zdaniem przyzwoita pod tym wzgledem
Niskie ceny części łatwe naprawy.
Największy plus tego samochodu. Słyszałem wiele mitów o gazeli zanim ja zakupiłem ale większość z nich nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.
Drobne usterki się zdarzają ale wcale nie nagminnie.
Oprócz łożysk skrzyni nie odnotowano.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.6 TCDi 115KM 85kW [l/100km]

10,3