Ocena kierowcy - Audi 5000 C3

Fiskuzz, 18 lat temu
Rok produkcji 1992
Audi 5000 C3 2.2 160KM 118kW 1986-1992 - Oceń swoje auto
Generalnie samochód doskonały dla fanów amerykańskiej motoryzacji. Ogromny, z gigantycznym bagażnikiem, wyjątkowo wygodny na długie trasy. Dynamiczny i, co dość mnie ździwiło jak na taki samochód, ma potężnego kopa, szczegónie przy redukcji. Jedyną wadą jest, jak z resztą w większości amerykańskich wozów, fatalne prowadzenie na zakrętach. Może mam zbyt wygórowane wymagania, ale poprzednio jeździłem Hondą Prelude i w porównaniu z nią to Audi prowadzi się jak czołg. Zdecydowanie lepiej mu idzie na autostradach
Silnik dynamiczny, ma piękny dźwięk. Moc podałem w przybliżeniu, bo była mierzona przed zmianą chipu na hamowni. Jak na wielkość i dużą masę tego auta jest ono szybkie i elastyczne. Wadą jest słabe przyspieszenie (przyzwyczajenie z Hondy Prelude)
Biegi precyzyjne, choć niezbyt szybko wchodzą, za to przełożenia są doskonale spasowane do moich potrzeb, raczej nadają się na dłuższe trasy i większe prędkości. Ogromną zaletą auta jest urządzenie montowane w większości aut tej klasy, czyli tempomat, doskonały na długie i proste drogi
Jak przystało na amerykańskie auto najlepiej mu idzie na prostej. Trochę buja na zakrętach, układ mało precyzyjny, za to zestrojenie zawieszenia bardzo luksusowe. Proponuję zwolnić na krętych drogach
Duże szyby pozwalają na dobrą widoczność we wszystkie strony. Za to w parkowaniu przeszkadza trochę niska pozycja za kierownicą i długa maska jak i zarówno klapa bagażnika
Przełączników nie jest dużo, więc pogubić się nie można. Wszystko na swoim miejscu i pod ręką
Klimatyzacja bardzo szybko ogrzewa, jak i chłodzi wnętrze. Wadą jest jej awaryjność
Bardzo wygodne, skórzane fotele z zerowym trzymaniem bocznym są doskonałe na dalekie podróże. Są wygodne i oferują ogromny komfort. Zarówno z przodu jak i z tyłu jest bardzo dużo miejsca. Gigantyczny bagażnik pozwala na zabranie czterech osób na wakacje nie rezygnując z komfortu
Co prawda we wnętrzu nie jest cicho, za to słychać ładne brzmienie silnika. Nawet przy dużych prędkościach nie ma wrażenia jak by się jechało stodołą. Silnik pracuje spokojnie i mimo dosyć głośnej pracy nie przeszkadza ani nie męczy to w dalekich trasach
Jak na tą pojemność i fakt, iż jest to auto amerykańskie spalanie jest na znośnym poziomie. Audi 5000 jest jednym z niewielu samochodów tej klasy, którymi jadąc na wakacje nie spoglądamy w portfel mają nadzieję, że starczy jeszcze na jakiekolwiek przyjemności. Przerobienie go na gaz spowoduje, że chyba każdego byłoby stać na utrzymanie tego auta
Jakość wykonania jest fantastyczna. Auto trafiłem niby w idealnym stanie, ale ma ono 13 lat i jak na swój wiek żadnej rdzy i leciutko przytarta skóra na fotelach to mówi samo za siebie. Deska rodzielcza jest spasowana idealnie, nic nie skrzypi i nie trzeszczy, a na materiały, z jakich to wszystko jest wykonane, aż miło popatrzeć. Jak na taką cenę (6200 zł) to aż grzechem byłoby nie kupić, bo i z 8000 zł bym dał za niego, jest tyle wart
Przez rok użytkowania największe problemy miałem z "samurajem"(wg. mojego slangu jest to urządzenie informujące o usterkach znajdujące się na desce rozdzielczej), poza tym niezawodny
Zawsze posłuszny i niezawodny

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 160KM 118kW [l/100km]