Audi 80 B4 1.9 TDI 90KM 1991-1996 - Oceń swoje auto

Oceny Audi 80 B4 1.9 TDI 90KM 1991-1996

Podobnie jak w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 31.05.2010 10:38:49 przez

Właściwie auto niczym się nie wyróżnia poza znaczkiem Audi - więcej nie kupię już nigdy auta z tej firmy (no chyba że zmienią się znacznie-opinie właścicieli), poza tym ludzie zaczynają Cię traktwać jak dresa - zwłaszcza jeśli masz ciemne szyby i głośny wydech! Przyjemność z jazdy jest!, nie powiem, ale jest mnóstwo bardziej lepszych samochodów za rozsądniejszą kasę, a może nawet za tą samą, ale wiele lepszych! Miałem różne auta - również 2 merce i chociaż były brzydsze i bardziej mułowate, ale za to 100 razy ekonomiczniejsze i bezawaryjne!, ale najbardziej zakochałem się w Suprze! - to auto jest jak marzenie, super szybkie, daszek targa, pali rozsądnie, kompletnie bezawaryjne, a do tego ładnie wygląda! Kupiłem to Audi - 1,5 roku temu ponieważ nie miałem wówczas tyle kasy, żeby kupić Civica (nowy model) i jednym słowem rozczarowałem się (chociaż jej stan techniczny jest niemal idealny, a więc strach pomyśleć co się dzieje z takim autes sporo używanym). Bardzo piękne mam też wrażenia po jeździe Imprezką kumpla, ale niestety koszmarnie mi się ona nie podoba i na pewno je nie kupię! Wydaje mi się, że marka Audi tryjumfuje dzięki chłopaczkom po 15-19 lat, którzy jeżdżą maluszkami, a to jest ich marzenie, a rzeczywistość jest niestety SZARA!!!

dodano 13.04.2010 11:08:47 przez

Auto dość stare , zaleta to karoseria w ocynku ale trudno o niebity egzemplarz.. Wady to też 1.nadmierne luzy w przegubach układu kierowniczego 2.stosunkowo szybkie zużywanie się półosi napędowych 3.korozja lub jednostronne działanie hamulca postojowego 4.wycieki oleju z silnika i mechanizmu różnicowego 5.nietrwałe gumowe wężyki hamulcowe (starsze modele) 6.podatne na rdzę progi i belki podwozia 7.nieszczelna pompa sprzęgła 8.hałas przy włączaniu sprzęgła 9.defekty wyłącznika termicznego w układzie chłodzenia 10.wycieki oleju spod pokrywy zaworów 11.niezbyt precyzyjne załączanie sprzęgła 12.uszkodzenia w obrębie instalacji zapłonu 13.uszkodzenia przekaźnika pompy paliwa 14.nietrwałe osłony gumowe półosi napędowych 15.szybkie zużywanie się części hamulcowych 16.zbyt "miękkie" zawieszenie silnika, wywołujące "pływanie' pojazdu w określonych sytuacjach. Dlatego auto niejest bezawaryjne jak widać , pracuje w serwisie audi i pisze te rzeczy zzbyt "miękkie" zawieszenie silnika, wywołujące "pływanie' pojazdu w określonych sytuacjachby niektórzy uświadomili sobie że audi to zwykły awaryjny samochód.

dodano 29.08.2011 20:11:31 przez

Blacha nie miała grama rdzy, ciemny kolor, grube drzwi, wystająca do góry du**a. Prezentował się naprawdę nieźle jak dużo droższe nowsze samochody w stylu passat, oktavia itd. z zewnątrz wyglądał niegorzej niż audi a4 i inne nowsze modele tej marki. Piękny opływowy kształt, duże oryginalnie koła, opony zimowe ale starczały na cały rok tu nie trzeba było zmieniać. W środku miał h**ową kierownicę ale zakupiłem w tesco ładną skóropodobną otoczkę na kierownicę i po założeniu wyglądało doskonale jakby skórzana kierownica. Fotele welurowe lubiały się brudzić często było trzeba odkurzać tak samo boki drzwi. Bardzo przyjemny dźwięk silnika. Mimo że nie ma dynamiki przyśpieszenia, zapewnia wysoki komfort jazdy, przypomina mi amerykańskiego lincolna. Tak samo powoli można się toczyć po ulicach. Fajnie w tylnej półce były zrobione głośniki alpine, że nie trzeba było skrzyni basowej, pojemny bagażnik (ale niski jako to w sedanie).

dodano 19.07.2009 18:00:36 przez

Jak to niemiecki samochód z tamtych lat - bez "wodotrysków" ale wszystko pracuje tip top. CO NAJWAŻNIEJSZE TO TEN SPOKÓJ W TRASIE, BRAK STRESÓW ŻE COŚ "NAWALI". Warto wydać parę groszy więcej na Audi 80 z tamtych lat i parę lat zapomnieć o mechanikach !!! Ktoś powie ooo.. z '93 to trup ! Nic bardziej błędnego. Miałem Carismę z 98 i padaka na naszych drogach a i silnik diesel- France 1.9 TD nie powalał na kolana. Niestety i nowsze Audice /"z wodotryskami"/ już nie najlepsze i blacha słabsza "cieńsza". Sprzedałem Carismę trochę z żalem bo pomimo usterek bardzo wygodna ale po ostatnim gradobiciu dach i przednia klapa to jedne wgnioty nie licząc pękniętej przedniej szyby. Kolega z pracy stał z boku Avantem takim co ja mam teraz i w jednym miejscu malutka wgniotka na dachu /prawie nie widoczna/. I wszystko w tym temacie !!!!

dodano 09.04.2010 13:21:28 przez

Auto dość trwałe , choć mi akurat trafił się egzemplarz bity ale niestety zorientowałem się 2 miesiące po zakupie... Trzeba uważać przed zakupem bo znaleśc auto w dobrym stanie i nie bite jest prawie niemożliwe. Auto pali w miare mało choć jeżdziłem bardziej oszczędnymi.blacharka wporządku jeśli się uda kupić nie bite.Przyśpieszenie mizerne naprawde , czasem brakuje mocy.Zawieszenie niezbyt trwałe. miałem kilka usterek a części są umiarkowane jeśli chodzi o cene. Miałem raz poważniejszą usterke silnika która wyniosła mnie 1580 zł dokładnie a po miesiącu i tak wszystko padło i auto poszło na złom. Dlatego stereotyp o audi że to auto nie do zajechania jest tak bezsensowne i głupie że naprawde...Ogólnie niepolecam tego auta , według mnie jest wiele ciekawszych i mocniejszych aut z tamtych lat.

dodano 29.12.2012 22:17:44 przez

Jak to mówi mój brat: "Nie ma lepszego samochodu od Audi B4". I sporo jest w tym racji. Z tak dobrym autem chyba się nie spotkałem. Nie wiem, czemu niektórzy tak narzekają na B4. Niby rok '93, ale trzyma się świetnie. Nie widać po nim upływu lat. Mój kumpel mówił, że Audi to złom. A jego Vectra (2.0i 115KM)psuje się o wiele częściej. I są to poważne awarie. Tymczasem mojej Audi nic nie dolega. Leję paliwo, siadam i jadę. Silnik mimo przebiegu 287000 km, sprawuje się świetnie. W ogóle się nie psuje. Móge wstać w nocy i jechać nawet do Chin. Wiem, że dojadę bez problemu. Rdzy też nigdzie nie ma. I jest bogato wyposażona: ABS, alarm, poduszka powietrzna, immobiliser, el. lusterka, klima, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, światła przeciwmgłowe. Ogółem mówiąc - ideał.

dodano 16.10.2010 00:04:00 przez

Samochodem porusza sie mój ojciec od ponad 3.5 roku a przy okazji też i czasem ja. Bardzo wdzięczny i trwały samochód. Stosunkowo odporny na kiepskich właścicieli. Wykonanie na najwyższym poziomie. Auto tak mnie zachwyciło, że również stałem sie posiadaczem Audi (choc akurat innego modelu). Silnik 1.9 TDI stał się legenda za życia, a model 1Z choc nie najmocniejszy stał sie wisienką na torcie tej właśnie legendy. Warto wspomnieć o chyba najlepszym zabezpieczeniu antykorozyjnym jakie można spotkac w samochodach poruszających sie na naszych drogach. Samochód ma równiez wady , chyba najważniejsza jest stosunkowo wysoka cena zakupu oraz ogromna ilośc powypadkowych i wyeksploatowanych egzemplaży. Jeśli ktoś dokona sztuki i kupi zadbane Audi B4 , pokocha ten samochód

dodano 13.01.2008 21:51:42 przez

Jak najbardziej auto godne polecenia. To właściwie mój najstarszy samochód ale jedyny, który z dnia na dzień coraz bardziej mnie zachwycał (w przeciwieństwie do poprzednich aut którymi się jarałem dopóki ich nie kupiłem - potem przychodził zawód). Auto było zakupem budżetowym (potrzebowałem kasy więc sprzedałem Lagune i kupiłem to) ale jakoś nie mogę się go pozbyć - spodobał mi się ten spokój jaki mi daje (jest bardzo tani w utrzymaniu i niezawodny) Tak wychwalam że może wyjdę na jakiegoś maniaka albo pomyślicie sobie "czym ten biedny chłopak jeździł do tej pory?" ale to auto naprawdę zrobiło i robi na mnie dobre wrażenie. Może dla tego że nie spodziewałem się zbyt wiele a otrzymałem wszystko czego mi było trzeba.

dodano 02.01.2010 13:54:45 przez

witam, jestem posiadaczem audi 80 1,9 tdi, samochod moze nie jest nafaszerowany elktronika co jest jego zaleta jak i wada. AUTO CZOŁG= tak go nazywam, nigdy nmnie nie zawiodl, jak odpali to pojedzie nawet do chin, mało pali bo jakies 5,5 max 6 przy normalnej jezdzie. samochod jest pierwszorzedny do codziennych dojazdow do pracy nie lubi jak jest odpalany raz w tygodniu.moj ma przebiegu 300.000 km, to troche juz jest a praktyc zne nic przy nim nie robie, wymieniam klocki, opony, olej i raz na jakis czas paski rozrzadu i śmigam jak dziki reks po trojmiescie. Z czystym sumieniem moge go polecic. tylko przy zakupie prosze wybierac wersje z klimatyzacją bo brak klimatyzacji w czułgu daje sie we znaki. Pozdrawaim

dodano 01.01.2011 19:32:16 przez

tylko spalanie jest na plus a reszta to już tak ooo , niby fajne ale wiek robi swoje niestety , jest to jedno z aut z tamtych lat które się szybko starzeje i tak wygląda , już nie raz mnie pytano który to rok 92 czy 93 , więc kazdy wie ze to stary złomek pozatym wygląd ,...niema wyglądu właściwie jest nijakie i takie pospolite , a co do diesla to ok mało pali ale jak coś padnie w silniku to szok , regeneracja turbiny 700 zł a nowa 1600 zł więc ceny konkretne i o wiele wyższe niz w benzynowcu . prowadzenie kiepskie a przyśpieszenia to wogóle niema :/ jak dla mnie to stare i już nudne auto dla szaraka ze wsi lub dresa bo ostatnio czesto ich widuje w tym aucie.

Dowiedz się więcej o Audi 80

Audi 80 B4 1.9 TDI 90KM 1991-1996 293