Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

Audi A3 8L Hatchback 1.8 T 180KM 132kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Komentowałem już wyżej
Silnik : Rewelacja!
Układ elektryczny
Samochód dynamiczny, świetny w prowadzeniu, a dzięki instalacji gazowej tani w utrzymaniu. Świetna opcja dla osób, które co jakiś czas lubią wcisnąć gaz do dechy, posłuchać brzmienia silnika i po prostu cieszyć się jazdą.
Kupiłem egzemplarz, który brał olej - liczyłem się z koniecznością remontu silnika oraz regeneracją turbiny. Po dokonaniu tych zabiegów silnik sprawuje się rewelacyjnie - zużycie oleju praktycznie wyeliminowane, szybkie wkręcanie się na obroty.
Skrzynia 6 biegowa (nie było do wyboru w liście), krótkie przełożenia sprawiają, że chcąc jechać ekonomicznie nawet w mieście zazwyczaj używam 5 biegu.
Napęd Quattro na haldexie sprawuje się super, nie potrzeba chyba dodatkowych komentarzy
Pojawiają się ogniska rdzy w niektórych miejscach, jednak jak na 18 letni samochód, uważam że jest całkiem nieźle.
Widoczność bez zarzutu
Mając 1,9m musiałem opracować własną technikę wsiadania do samochodu. Z tyłu mało miejsca.
Dużo drobnych usterek typu: awaryjna skrzynka z bezpiecznikami, uszkodzenia anteny radiowej(woda dostająca się do środka), wadliwe działanie dyszy spryskiwaczy, problemy z elektryką.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 180KM 132kW [l/100km]

12,5