Audi A6 C5 1.9 TDI 110KM 1997-2001 - Oceń swoje auto

(315 ocen)

Audi A6 C5 Sedan - Oceń swoje auto Sedan

(378 ocen)

Oceny Audi A6 C5 1.9 TDI 110KM 1997-2001

Podobnie jak w segmencie Wyższa klasa średnia (4,31)

autodna

dodano 22.01.2011 przez

Auto posiadam niecały rok, przed zakupem długo zastanawiałem co wybrać i padło własnie na A6. Niestety natrafiłem na zły egzemplarz i na złego sprzedawcę. Ogólnie bardzo udane auto - ogromne, dobrze wyposażone i co najważniejsze- ekonomiczne. Przy takich gabarytach i automacie srednie spalanie okolo 6,5 ON na 100km. Dobre zawieszenie auto trzyma sie świetnie drogi. Silnik co do masy auta radzi sobie średnio. 110KM rozpedza troche leniwie do 100-120 km, po czym w chwile można uzyskac predkosci po 160-180km/h. Kto szuka dobrze wyposazonego, bezpiecznego i ekonomicznego samochodu - polecam. Co do usterek w jednym momencie zwalilo sie wszystko - byc moze dlatego ze natrafilem na matacza-sprzedawce - pompa wtryskiwaczy do uszczelnienia, nieszczelny uklad chlodniczy, pokretło głosnosci od radia, kontrolki ABS i Airbag, drzwi pasażera niekiedy niechca sie otworzyć.. Ogólnie polecam ! Tylko uważać na sprzedawce :)

dodano 08.08.2014 przez

Posiadam to auto od 2006 roku (8 lat) i caly czas jestem z niego zadowolony. Osobiscie sprowadzilem je z Berlina od prywatnego wlasciciela z przebiegiem 137 tkm. Nic powaznego sie w nim nie zepsulo przez te lata. Nie duzo pali jak na swoje gabaryty (ok.5 trasa / ok.7 miasto), jest wygodne i wystarczajaco szybkie jak na te 110KM. Teraz sluzy jako autko na miasto albo do krotkich wycieczek poza i sprawuje sie w tej roli idealnie. Kiedys byl samochodem na dlugie trasy i tez sie w tej roli sprawdzal. Podsumowujac A6 C5 z tym silnikiem to po prostu bardzo udany samochod i jedynym jego problemem moze w pewnym momencie byc po prostu tylko wiek i zwiazane z nim ogolne wyeksploatowanie.

dodano 23.12.2014 przez

Moja ocena. Zaraz po zakupie auta musimy być przygotowani na wydanie około 2.5 tyś zł w porywach do 4-6 tyś zł (mowa o tym pózniej) na przygotowanie auta do poprawnej eksploatacji. Po tym czynnościach możemy się cieszyć tanim, ekonomicznym samochodem. Takie są realia i musimy być tego świadom. Być może dlatego mówię o tak wysokich kosztach, gdyż dla mnie auto to moje oczko w głowie, służy mi do wyjazdów zagranicznych i dlatego nie mogę sobie pozwolić na zamienniki czy jakiekolwiek zaniedbania. Dlatego warto się zastanowić jakie będzie przeznaczenie auta i czy na pewno, Audi w tej konfiguracji ( z silnikiem diesla) będzie w pełni wykorzystane ( duża ilość km).

dodano 17.04.2003 przez

Auto zostalo sprowadzone z Niemiec.Nie wiem jaka bylaby moja ocena gdyby samochod jezdzil przez 115tys km po polskich drogach. Po przyjezdzie do Polski i sprawdzeniu samochodu na stacji diagnostycznej np. amortyzatory nie wykazywaly praktycznie zadnego zuzycia.Wszystkie elementy byly sprawne.Ten wahacz posul sie najprawdopodobniej na polskich drogach.Jedyna wada jest fakt ze popsul sie przeplywomierz powietrza.Ceny serwisu w polsce sa chore w porownaniu z tymi w Niemczech.Jesli ktos mieszka przy granicy proponuje jezdzic do Niemiec. Ceny sa takie same jak w Warszawie a obsluga o wiele lepsza.Oplaca sie takze kupic tam czesci a w Polsce tylko wymienic.

dodano 07.04.2012 przez

To moje 7 Audi zaczynałem od 80tki B3 przez B4 następnie A4 B5 i B6 miałem i benzyniaki i diesle ostatnie przygody zakończyłem na a6 model przed ostatni to A6 c5 2,4 v6 benzyna nie sprzedał bym tego auta gdyby nie koszty tankowania więc odsprzedałem je tacie bo ma lżejsza nogę ode mnie i robi mniej kilometrów przesiadłem się na a6 C5 1.9 TDI i nie zamienię tego auta na żadne inne jest wygodne oszczędne tanie w eksploatacji, nie zawodne takie powinny być samochody nie chce już nowszego bo te auta były już ostatnimi wiecznymi modelami modele po 2000 roku to już nie to samo zmieniła się polityka firm produkujących auta

dodano 28.10.2012 przez

Od dawna marzyłem o A6C5. Mogłem kupić dużo taniej i młodsze A4 jednak przy podobnych kosztach eksploatacji wolałem A6. Większy rozstaw kół, większa kabina, większy komfort a spalanie to samo ;) Za auto 2 lata temu wywaliłem prawie 22tys jednak zadbany egzemplarz musi kosztować. Nie żałuję wydanych pieniędzy bo auto jest klasą sama w sobie-wysoka jakoś wykonania, spasowanie elementów, komfort. Przy silniku 1.9tdi niskie koszty eksploatacji, dużo części zamiennych. Mogłem za te pieniądze kupić dużo młodszą skodę lub fiata jednak Audi to prestiż za który warto zapłacić.

dodano 29.01.2011 przez

Jeszcze na trasie nigdy auto mnie nie zawiodlo. Paliwo tankuje tylko na ORLENIE :D zadna stacja nie wchodzi w gre, ewentualnie SHELL bo paliwo tez tam mają dobre, nigdy wiecej nie bede tankowal na STATOIL, po zatankowaniu auto pare razy mi zgaslo w drodze :P Ropa do dupy !!! Ale auto jak najbardziej POLECAM, 1.9 TDI 110 KM starcza na taką mase, oczywiście niektórzy powiedzą ze malo ale autko daje rade, osobicie jechalem nim max 190 w 4 osoby. :D Spalanie nie duze wiec POLECAM GORĄCO :P)

dodano 08.03.2009 przez

autko mam od V.2008 sprowadziłem z Niemiec od drugiego właściciela, pierwszym był jego sąsiad.Jedna wizyta w serwisie Audi celem przeglądu (co 15000 km)zbadano równierz autentyczność z książką serwisową, wszystko było zgodne i prawdziwe.Codzienna jazda 50 km po miescie, klima chodzi cały czas+automat i teraz pali do 8 l,na trasie 5,5 l. Nie dołożyłem jeszcze ani grosza,tylko paliwo i jazda.Rewelacja. Życzę każdemu takiego autka.

dodano 09.09.2010 przez

A6 to duże, przestronne i komfortowe auto. Z silnikiem 1.9 TDI ekonomiczne i nie kłopotliwe w eksploatacji. Bardzo dobrze wyposażone,z mnóstwem praktycznych schowków i rozwiązań. Za tą cenę w tej klasie i roczniku nie ma konkurencji. Niestety znalezienie auta z rozsadnym rzeczywistym przebiegiem nie przekraczającym 400 tys. jest bardzo ciężko. Ja szukałem pół roku.

dodano 04.09.2014 przez

Ogólnie auto dobre, duże, wygodne, raczej ekonomiczne, dobrze wyposażone z wielkim bagażnikiem, świetne zabezpieczenie antykorozyjne, pamiętajcie tylko o jednym używanie zamienników niskiej jakości to nie jest dobry pomysł, osobiście zawszę stosuję sprawdzone marki wysokiej klasy ale mój poprzednik uważał inaczej i dlatego tyle moich problemów.