Audi A6 C5 1.9 TDI 110KM 1997-2001 - Oceń swoje auto

Oceny Audi A6 C5 1.9 TDI 110KM 1997-2001

1% lepiej niż w segmencie Wyższa klasa średnia (4,30)

dodano 22.01.2011 16:55:18 przez

Auto posiadam niecały rok, przed zakupem długo zastanawiałem co wybrać i padło własnie na A6. Niestety natrafiłem na zły egzemplarz i na złego sprzedawcę. Ogólnie bardzo udane auto - ogromne, dobrze wyposażone i co najważniejsze- ekonomiczne. Przy takich gabarytach i automacie srednie spalanie okolo 6,5 ON na 100km. Dobre zawieszenie auto trzyma sie świetnie drogi. Silnik co do masy auta radzi sobie średnio. 110KM rozpedza troche leniwie do 100-120 km, po czym w chwile można uzyskac predkosci po 160-180km/h. Kto szuka dobrze wyposazonego, bezpiecznego i ekonomicznego samochodu - polecam. Co do usterek w jednym momencie zwalilo sie wszystko - byc moze dlatego ze natrafilem na matacza-sprzedawce - pompa wtryskiwaczy do uszczelnienia, nieszczelny uklad chlodniczy, pokretło głosnosci od radia, kontrolki ABS i Airbag, drzwi pasażera niekiedy niechca sie otworzyć.. Ogólnie polecam ! Tylko uważać na sprzedawce :)

dodano 08.08.2014 22:18:00 przez

Posiadam to auto od 2006 roku (8 lat) i caly czas jestem z niego zadowolony. Osobiscie sprowadzilem je z Berlina od prywatnego wlasciciela z przebiegiem 137 tkm. Nic powaznego sie w nim nie zepsulo przez te lata. Nie duzo pali jak na swoje gabaryty (ok.5 trasa / ok.7 miasto), jest wygodne i wystarczajaco szybkie jak na te 110KM. Teraz sluzy jako autko na miasto albo do krotkich wycieczek poza i sprawuje sie w tej roli idealnie. Kiedys byl samochodem na dlugie trasy i tez sie w tej roli sprawdzal. Podsumowujac A6 C5 z tym silnikiem to po prostu bardzo udany samochod i jedynym jego problemem moze w pewnym momencie byc po prostu tylko wiek i zwiazane z nim ogolne wyeksploatowanie.

dodano 17.04.2003 09:22:21 przez

Auto zostalo sprowadzone z Niemiec.Nie wiem jaka bylaby moja ocena gdyby samochod jezdzil przez 115tys km po polskich drogach. Po przyjezdzie do Polski i sprawdzeniu samochodu na stacji diagnostycznej np. amortyzatory nie wykazywaly praktycznie zadnego zuzycia.Wszystkie elementy byly sprawne.Ten wahacz posul sie najprawdopodobniej na polskich drogach.Jedyna wada jest fakt ze popsul sie przeplywomierz powietrza.Ceny serwisu w polsce sa chore w porownaniu z tymi w Niemczech.Jesli ktos mieszka przy granicy proponuje jezdzic do Niemiec. Ceny sa takie same jak w Warszawie a obsluga o wiele lepsza.Oplaca sie takze kupic tam czesci a w Polsce tylko wymienic.

dodano 07.04.2012 00:01:48 przez

To moje 7 Audi zaczynałem od 80tki B3 przez B4 następnie A4 B5 i B6 miałem i benzyniaki i diesle ostatnie przygody zakończyłem na a6 model przed ostatni to A6 c5 2,4 v6 benzyna nie sprzedał bym tego auta gdyby nie koszty tankowania więc odsprzedałem je tacie bo ma lżejsza nogę ode mnie i robi mniej kilometrów przesiadłem się na a6 C5 1.9 TDI i nie zamienię tego auta na żadne inne jest wygodne oszczędne tanie w eksploatacji, nie zawodne takie powinny być samochody nie chce już nowszego bo te auta były już ostatnimi wiecznymi modelami modele po 2000 roku to już nie to samo zmieniła się polityka firm produkujących auta

dodano 28.10.2012 15:57:44 przez

Od dawna marzyłem o A6C5. Mogłem kupić dużo taniej i młodsze A4 jednak przy podobnych kosztach eksploatacji wolałem A6. Większy rozstaw kół, większa kabina, większy komfort a spalanie to samo ;) Za auto 2 lata temu wywaliłem prawie 22tys jednak zadbany egzemplarz musi kosztować. Nie żałuję wydanych pieniędzy bo auto jest klasą sama w sobie-wysoka jakoś wykonania, spasowanie elementów, komfort. Przy silniku 1.9tdi niskie koszty eksploatacji, dużo części zamiennych. Mogłem za te pieniądze kupić dużo młodszą skodę lub fiata jednak Audi to prestiż za który warto zapłacić.

dodano 29.01.2011 10:06:32 przez

Jeszcze na trasie nigdy auto mnie nie zawiodlo. Paliwo tankuje tylko na ORLENIE :D zadna stacja nie wchodzi w gre, ewentualnie SHELL bo paliwo tez tam mają dobre, nigdy wiecej nie bede tankowal na STATOIL, po zatankowaniu auto pare razy mi zgaslo w drodze :P Ropa do dupy !!! Ale auto jak najbardziej POLECAM, 1.9 TDI 110 KM starcza na taką mase, oczywiście niektórzy powiedzą ze malo ale autko daje rade, osobicie jechalem nim max 190 w 4 osoby. :D Spalanie nie duze wiec POLECAM GORĄCO :P)

dodano 08.03.2009 13:20:14 przez

autko mam od V.2008 sprowadziłem z Niemiec od drugiego właściciela, pierwszym był jego sąsiad.Jedna wizyta w serwisie Audi celem przeglądu (co 15000 km)zbadano równierz autentyczność z książką serwisową, wszystko było zgodne i prawdziwe.Codzienna jazda 50 km po miescie, klima chodzi cały czas+automat i teraz pali do 8 l,na trasie 5,5 l. Nie dołożyłem jeszcze ani grosza,tylko paliwo i jazda.Rewelacja. Życzę każdemu takiego autka.

dodano 09.09.2010 12:07:38 przez

A6 to duże, przestronne i komfortowe auto. Z silnikiem 1.9 TDI ekonomiczne i nie kłopotliwe w eksploatacji. Bardzo dobrze wyposażone,z mnóstwem praktycznych schowków i rozwiązań. Za tą cenę w tej klasie i roczniku nie ma konkurencji. Niestety znalezienie auta z rozsadnym rzeczywistym przebiegiem nie przekraczającym 400 tys. jest bardzo ciężko. Ja szukałem pół roku.

dodano 21.07.2009 15:29:02 przez

Postanowiłem poczekać rok od zakupu auta do napisania swojej opinii: takiego komfortu jazdy, silnika, który jest niezawodny, takiej przestrzeni wewnątrz, a co nie bez znaczenia, wyglądu mimo wieku, który naprawdę nie odstaje od aut nowych - nie znajdzie się w innym aucie.

dodano 26.05.2010 13:45:50 przez

zawsze marzyłem o audi, mając wcześniej VW i nie zawiodłem się, różnica między vw a audi to przede wszystkim jakośc wykończenia, dbałość o szczegóły, wygląd ogólny auta...vw jakby siekierą były robione...audi jednak ma coś w sobie...wsiadasz i czujesz, że to audi!

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 500 km. Silnik: 1.2 85KM, benzynowy.

Demonstracyjny Suzuki Jimny Comfort FL

Demonstracyjny Suzuki Jimny Comfort FL

Rocznik: 2013. Przebieg: 1 188 km. Silnik: 1.3 85KM, benzynowy.

Auta taniej niż w salonie

Kierowcy, którzy oglądali Audi A6, oglądali także

Dowiedz się więcej o Audi A6

Przeczytaj o Audi A6

Audi RS6 Avant - praktyczny potwór
Audi RS6 Avant - praktyczny potwór 802 770 złotych. Tyle kosztowało testowe Audi RS6 Avant. Kwota robi wrażenie, a samochód? Wydaje się, że właśnie do tego został stworzony.

Audi A6 - zobacz filmy

Audi RS6 Avant - zapowiedź testu
Audi RS6 Avant - zapowiedź testu Oto kolejna zapowiedź testu, który opublikujemy już niedługo. Tym razem w redakcji pojawił się Audi RS6 Avant. Pamiętaj, aby śledzić naszą stronę oraz subskrybować nasz kanał, aby niczego nie przegapić!
Audi RS6 Avant 4.0 V8 560 KM - pomiar spalania
Audi RS6 Avant 4.0 V8 560 KM - pomiar spalania Audi RS6 Avant z silnikiem 4.0 V8 o mocy 560 KM charakteryzuje się piorunującymi osiągami, ale jak w tym aucie wygląda zużycie paliwa? Postanowiliśmy to sprawdzić. Zapraszamy do oglądania!
[HD] Audi RS6 Avant 4.0 V8 560 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl
[HD] Audi RS6 Avant 4.0 V8 560 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl Pod wieloma względami Audi RS6 Avant przeczy wszelkim zasadom rozsądku, gdyż po odpowiednim doposażeniu kosztuje fortunę, jest piekielnie mocny, sporo pali i wręcz przyciąga do siebie wysokie mandaty. Z drugiej jednak strony pokazuje, że nawet z pozoru „nudne kombi" może dostarczyć większej dawki emocji, niż niejedno sportowe auto. Zapraszamy do oglądania naszego testu!

Audi A6 C5 1.9 TDI 110KM 1997-2001 80