Audi A6 C5 1.9 TDI 130KM 2001-2004 - Oceń swoje auto

(315 ocen)

Audi A6 C5 Sedan - Oceń swoje auto Sedan

(378 ocen)

Oceny Audi A6 C5 1.9 TDI 130KM 2001-2004

5% lepiej niż w segmencie Wyższa klasa średnia (4,31)

autodna

dodano 25.04.2014 przez

Ogólnie jestem rozczarowany. Kupiłem auto krajowe z salonu, od pierwszego, dobrze mi znanego właściciela. Wersja podstawowa, bez skór, masaży, automatów i innych gadżetów - po prostu do wygodnej jazdy. Model bardzo zadbany, serwisowany w ASO, z pełną dokumentacją. Zrobiłem autem ponad 100 tys. km. Miał mi służyć przez długie lata a skończyliśmy współpracę po pięciu. Zalety to duże nadwozie, przestronność przedziału pasażerskiego, zwrotność i zadowalająca dynamika. A6 moim zdaniem schodzi poniżej standardów dla klasy wyższej średniej, do której aspiruje. Dlaczego? Niski komfort zawieszenia, głośne wnętrze i to co mnie najbardziej zaskoczyło - słaba jakość wielu materiałów wewnątrz. Pewnie miłośnicy czterech kółek poczują się urażeni, ale nacieszyłem się, sprzedałem i kropka. Do Audi się nie przekonałem - nie, dziękuję!

dodano 20.09.2010 przez

Wystawiam najwyższą ocenę, gdyż jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym samochodem. Nie psuje się często, mało pali. Na krótkich dystansach wozi mnie do pracy, a w weekendy i wakacje na długich trasach spełnia wymagania całej mojej rodziny. Jest ponadprzeciętnie komfortowy, co nie jest bez znaczenia na długich trasach. Polecam każdemu zakup takiego auta. Ja swojej decyzji nie żałowałem ani razu. Jednak jest pewien warunek. Jeśli kupisz auto które przebiegiem zbliża się do 500 czy więcej tysięcy kilometrów, a na liczniku i w książce widnieje 200 tys kilometrów, to nie dziw się że miesięcznie będziesz wydawał na niego całą swoją wypłatę. Jeden z niewielu moich samochodów, które sprzedałbym znajomemu lub rodzinie.

dodano 05.12.2011 przez

Bardzo dobry samochód, przy czym dość długi i trzeba się przyzwyczaić. Świetnie dopasowany silnik do samochodu, automatyczna skrzynia biegów reaguje szybko, poza ruszaniem. Przy ruszaniu (chcąc delikatnie) należy z odpowiednim wyprzedzeniem zgłosić chęć pedałem gazu. Samochód przemyślany zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Trwałe materiały dobrze spasowane, może poza podłokietnikiem. Spalanie przy tej masie jest dość niskie. Zawieszenie znakomicie tłumi nierówności, przy czym jest dużo wygodniejsze w trasie niż w mieście. Cisza wewnątrz i komfortowe siedzenia są wystarczającym powodem, aby jeździć jak najdłużej.

dodano 23.10.2010 przez

Ocenilem na 5. Auto duze, wygodne, elastyczne, bezawaryjne (przynajmniej na dzien dzisiejszy). Do tego dobre materialy, wyglad zewnetrzny nadal cieszy oko. Bezapelecyjnie bardzo oszczedne! Mysle ze warto wydac te 40 tys na zadbany egzemplarz z 2004 roku niz kupic tanszy zaniedbany. Koszty utrzymania na poziomie A4 i Passata B5 czyli wg mnie relatywnie niskie a juz na pewno bardzo niskie jesli porownamy je do Merca klasy E lub BMW 5. Szczerze mowiac wachalem sie pomiedzy A6 a Passatem B5FL i kurde jestem szczesliwy ze wybralem Audi. To jest jednak cos innego od VW :) Szczerze polecam.

dodano 20.06.2015 przez

Auto polecam wszystkim tym którzy potrzebują auta wygodnego, dużego, prestiżowego i takiego do którego nie trzeba dokładać fortuny na naprawy w porównaniu do dzisiejszych diesli. Samochód zakupiłem z polskim przebiegiem 182000 km ale nie wyglądał na 500000 km. Po śledztwie doszedłem że ma 250000 km a na to auto to nic. Jeżdżę nim bezproblemowo już dwa lata. Pamiętać należy że nawet w audi z przebiegiem 500 tkm może się zepsuć wszystko choć nie musi oczywiście więc sprawdzajmy samochody przed zakupem bo bezproblemowy samochód to szczęśliwy kierowca a chyba o to nam chodzi.

dodano 17.11.2010 przez

Jeździłem w życiu kilkunastoma samochodami. Jedno z pierwszych to było Audi 80 z silnikiem diesla 1,6!!! Po wielu latach wróciłem do audi. Obecnie jeżdżę moją A6 dwa lata i przymierzam się do zmiany. Po przeanalizowaniu walorów i wad innych aut, nie mam specjalnie na co się przesiąść. Nawet nowsze A6 jest już z gorszymi silnikami. Zobaczymy może Q7 ;-). Auto i tak zostawię w rodzinie, bo nie bardzo jest sens sprzedawać. Polecam każdemu.

dodano 28.06.2010 przez

Początkowo miałem pewne obawy przed kupnem samochodu z silnikiem na pompowtryskach. Okazało się jednak że niepotrzebnie. Auto mimo dużego przebiegu sprawuje się doskonale, dając swojemu użytkownikowi radość z jazdy. Nie bez znaczenia jest także niskie zużycie paliwa, precyzja wykonania a także prestiż. Następne auto jakie kupię będzie takie samo tylko oczywiście młodsze.

dodano 31.01.2009 przez

Jak najbardziej polecam zakup takiego samochodu. Nie ma co się napalać na pierwszy lepszy egzemplarz. Warto trochę poczekać i poszukać czegoś konkretnego, a myślę, że się nie zawiedziecie :) Oczywiście autko wymaga odrobinę troski, ale potrafi się odwdzięczyć wysokim komfortem podróżowania i bezawaryjnością

dodano 12.01.2013 przez

auto bezawaryjne,trzeba lać dobre paliwo,zalewać dobry olej i czerpać przyjemność z jazdy.Same zalety auto duże wygodne,zrywne,mało pali czego chcieć więcej ?

dodano 11.07.2008 przez

Uwielbiam prowadzić. Od momentu kupienia Audi to jest moja ulubiona marka. Płacąc troche więcej, wiesz za co płacisz. Jakość odpowiednia.