Ocena kierowcy - Audi A6 C8 Allroad

Silnik 3.0 55 TDI 349KM 257kW
Rok produkcji 2020
Audi A6 C8 Allroad 3.0 55 TDI 349KM 257kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Dostałem to auto na dłuższe testy, bo miałem je po prostu kupić. Niestety po przejechaniu niewielkiej w sumie ilości kilometrów, zrezygnowałem z zakupu i oddałem auto do salonu. Auto dostałem w konfiguracji za 550 tys zł i ani przez chwilę nie poczułem się jak w czymś co kosztuje ponad pół miliona złotych. Wewnątrz jakość materiałów jest ok ale takie "niedoróby" jak choćby brak złącz usb dla tylnej kanapy(rozumiem, ktoś zapominał skonfigurować), albo dość głośne wnętrze (znowu muszę zrozumieć, że ktoś zapomniał o laminowanych szybach za 3000 przy tej wartości) burzą efekt całości, czy ogólna szara szarość. Najgorszym i koszmarnym zarazem doznaniem była reakcja skrzyni biegów i silnika na polecenia kierowcy. Oglądałem testy wielu recenzentów motoryzacyjnych i pomyślałem sobie - przesadzają !!!! Ale nie przesadzają. Samochód, który ma 350 KM i 700 Nm zastanawia się nad każdą reakcja w nieskończoność! Po co mi ta moc i ten moment skoro nie mogę z nich skorzystać w każdej chwili ? Sam silnik pracuje bardzo dobrze ale same reakcje na wciśniecie gazu są po prostu żenujące !!!!! Zawieszenie bardzo dobrze wybiera nierówności
niby 350 KM ale nie czuć mocy
Reakcja na gaz bardzo słaba
bez zastrzeżeń
bez zastrzeżen
za dużo ekranów z których wszystko się obsługuje
ok
bez zastrzeżeń
Brak laminowanych szyb i przez to komfort nieco ograniczony

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 55 TDI 349KM 257kW [l/100km]

9,1