Ocena kierowcy - BMW Seria 1 F40 Hatchback

S.R, ponad rok temu
Silnik 1.5 118i 136KM 100kW
Rok produkcji 2022
BMW Seria 1 F40 Hatchback 1.5 118i 136KM 100kW od 2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Ewidentnie zrobiło to z jedynki rasowego hatchbacka. Nie przeszkadza mi to w żadnym względzie i ciężko to odczuć przy "normalnej jeździe" jeśli tego auta nie upalamy. Jest więcej miejsca niż w poprzeniczkach, o wiele przestronniej czujemy się w tym samochodzie.
Karoseria : Fajne przetłoczenia nadają temu samochowi charakteru.
Samochód zakupiłem w bardzo dobrej ofercie z 2 kwartału 2021 r. Był to doskonały ruch nie tylko ze względu na galopującą inflację. Do słynnych "drgań silnika" szybko można się przyzwyczaić a kultura pracy jest lepsza niż się spodziewałem. Ceny serwisu (jeżeli korzystamy z własnych filtrów, olejow i podzespołów) nie przekraczają ceń w oplu. Jakość materiałów użyta do wykonania tego samochodu jest z górnej półki, przy czym zestawienie cen z konkurencją i ich jakością (nawet kiedy mowa o nowym golfie 8 w wersji r line bo takiego też brałem pod uwagę) nie ma większego sensu bo ten samochód po prostu tą konkurencję deklasuje. Mam 187 cm wzrostu, fotele są wygodne (nie jak w audi a6, superbie czy bmw serii 5) ale w tej klasie w zupełności wystarczające szczególnie z podparciem ledzwiowym. Spalanie auta przy wykorzystaniu trybu żeglowania również nie jest źle. W trybie mieszanym to 6-7,5 )
Poza kulturą pracy póki co nie mam zastrzeżeń.
Bardzo płynna praca skrzyni. Dobrze radzi sobie we wszystkich trybach jazdy.
Rewelacyjny.
Na tym etapie eksploatacji ciężko o inną opinię.
Trochę ogranicza ją mała tylnia szyba.
Bardzo dużo miejsca z przodu. Z tyłu jest wystarczająco. Przeniesienie napędu na przednią os poskutkowało zwiększeniem bagażnika do 385l.
Bez zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń.
Tutaj jest rewelacja. Warto wspomnieć o nagłośnieniu. Już średnia jego wersja naprawdę jeżeli nie jest się audiofilem da nam dużo satysfakcji.
Trzeba pamiętać by nie dawać się wciągać w gry w serwisie aso. I absolutnie nie stosować się do zaleceń podawanych w aplikacji . Dla mnie wymiana oleju przy 30 tyś km jest niedopuszczalna.
Nie ma nic lepszego w tej klasie.
Póki co brak jakichkolwiek usterek.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 118i 136KM 100kW [l/100km]