Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

wyczos, 6 lat temu
Silnik 320i 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320i 150KM 110kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : ZERO rdzy. Lakier się ładnie trzyma.
Zawieszenie : W zasadzie to nie poważnego ale coś trzeba wybrać.
Samochód oceniony na 5. Samochód póki co bezawaryjny. Z tytułu wielu km nie stracił wiele na mocy, baaaaardzo dobrze znosi gaz. Super na dalekie trasy. Kręgosłup mój kocha to auto ;)
Mimo km moc jest. Bardzo małe zużycie oleju. Nie miał remontu jeszcze. Tylko gaz do niego. Nie odczuwam spadku mocy.
Skrzynia już trochę zużyta, luzy czasem przeszkadzają w płynnym wbiciu biegu. Sporadycznie nie chce wejść wsteczny. Nie zmieniałem oleju w skrzyni odkąd ma to auto - może teraz jest dobry moment, żeby to zrobić.
Prowadzenie to bajka. Przyczepiony drogi jak Superglue i jeszcze jedzie ;). Nawet na nierównej drodze zawieszenie, choć twarde i opony niskoprofilowe, daje radę.
Słupki muszą być grube aby zadbać o bezpieczeństwo. Do tyłu widoczność troszkę ograniczona przez wysoki tył. Poza tym OK.
Wszystko tam gdzie ma być. Jak dla mnie BWM, dzięki konserwatyzmowi, królem ergonomii.
Dużo pozycji mocy wentylatora. Plus za zawory na układzie zasilania nagrzewnicy. Dzięki wydajnej pompie (a czasem dwóm) szybko się nagrzewa. Klima wydajna nawet w aucie z takim przebiegiem.
Wymaga przyzwyczajenia trochę wąska przestrzeń z pedałami. Poza tym miejsca dużo i na bardzo wygodnych, profilowanych, skórzanych fotelach.
Całe auto jest pod blachą wyłożone materiałami wygłuszającymi. A nawet jakby ich nie było to podnosząc maskę silnik jakoś dziwnie cicho pracuje ;)
Aktualnie ceny części wcale nie są wiele wyższe. Mechanicy po prostu jak widzą BMW to myślą, że wolno im zdzierać x2. Podobnie ubezpieczyciele. Ja naprawiam sam to co umiem. Na benzynie koszty zauważalne ale teraz jest gaz więc...
Cena zakupu był bardzo niska, ponieważ kupiłem anglika do lekkich napraw po niedużej cenie a jakość komentarza nie wymaga.
Odkręcił mi się amortyzator z tyłu ale oprócz stukania lekkiego nic się nie działo w trasie powrotnej. Oberwałem kamieniem w szybę i raz złapałem "gumę" ale to się raczej nie liczy :P.
Nic się nie psuje poważnego licząc od przygotowania auta po zakupie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 320i 150KM 110kW [l/100km]

10,7