Ocena kierowcy - BMW Seria 3 G20-G21 Touring M

Silnik 3.0 340i 374KM 275kW
Rok produkcji 2021
BMW Seria 3 G20-G21 Touring M 3.0 340i 374KM 275kW od 2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Nie warto wsiadać do tego auta jeśli nie zamierza się go kupić, kto raz pojedzie M340i Touring nie będzie chciał 4 cylindrów, mocy nie brakuje w zasadzie w żadnej sytuacji (jak komuś mało to można niewielkim kosztem spokojnie zrobić ok. 450 KM i 600 Nm). Polecam wersję bez oznaczeń modelowych i w stonowanym kolorze, dla 95% kierowców wygląda jak zwykły diesel 190 KM, co czyni z niego świetnego sleepera. Autem przejchałem ponad 50 tys km w nieco ponad rok i ani razu mnie nie zawiodło, z drobnych wad to oczywiście sztywne zawieszenie (jak ktoś szuka komfortu to koniecznie 5-tka), średniej wielkości bagażnik jak na kombi klasy średniej, niektóre gadżety są zbędne (sterowanie głosowe, gestami, automatyczne parkowanie).
Mocy w zasadzie nigdy nie brakuje, silnik ciągnie bez żadnej zadyszki sporo powyżej 200 km/h, w trybie sport szybko się wkręca na wysokie obroty, można wyprzedzać w zasadzie w każdej sytuacji bez obaw, że się nie zmieścimy, auto jest ciche nawet przy bardzo wysokich prędkościach ( 180 km/h). Niestety trudno jest wykorzystać jego możliwości jeżdząc przepisowo, jeśli ktoś nie ma duszy sportowca to lepiej kupić słabszą wersję, bo jadąc 120 km/h ekspresówką w tym aucie naprawdę ma się wrażenie jakbyśmy "stali w miejscu".
Szybko zmienia przełożenia w trybie comfort i sport, natomiast w trybie sport plus jak dla mnie za bardzo szarpie i tego trybu nie polecam w normalnym użytkowaniu.
Auto trzyma się drogi jak przyklejone, nawet w deszczu nie ma obaw, że straci przyczepność, ani razu nie znalazłem się w sytuacji w która groziła ryzykiem utraty przyczepności.
Nic się nie działo z karoserią, powłoka lakiernicza dobrej jakości przynajmniej na białym lakierze nie było widać zarysowań.
Szerokie przednie słupki nieco ograniczają pole widzenia, trzeba uważać przy skręcaniu na przejściach dla pieszych, widoczność do tyłu OK.
Ergonomia bardzo dobra, wszystko jest na swoim miejscu, można się oczywiście czepiać jakiś małych drobiazgów (np. za mało haczyków w bagażniku, system otwierania bagażnika nogą nie zawsze dobrze działa)
Szybko się nagrzewa i chłodzi, nie miałem tutaj żadnych uwag.
Ogólnie miejsca wystarczająco dla 4 osób (pod warunkiem że są to osoby typowego wzrostu), bagażnik przeciętnej wielkości.
Miałem w opcji wyciszone boczne przednie szyby i do 140-150 km/h w aucie jest super cicho, ale przy 180-200 km/h wciąż można swobodnie rozmawiać.
Średnie spalanie na od początku użtykowania 9,5 l, co jak na ten silnik uważam za rewelację, niestety w mieście nawet jeżdząc "normalnie" raczej nie zejdzie się poniżej 12 l, a jak ktoś lubi dynamicznie ruszać to musi się liczyć z 14-15l.
Ogólnie uważam, że auto jest za drogie w porównaniu do 330i, ale konkurencja jest jeszcze droższa, więc jak ktoś szuka bardzo mocnego kombi to można uznać relację jakości do ceny za dobrą.
Auto nie miało żadnej awarii.
Auto nie miało żadnej awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 340i 374KM 275kW [l/100km]

10,5