Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna

szczerbat, 8 lat temu
Silnik 528i 245KM 180kW
Rok produkcji 2012
BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna 528i 245KM 180kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Piękne i rewelacyjne auto. Ma swoje wady ale całokształt rekompensuje wszystko.
Niby tylko 2 litry jednak moc i przede wszystkim wysoki moment obrotowy bez problemu radzą sobie z samochodem. Jeden minus to zużycie paliwa, to z folderów producenta można między bajki włożyć. Do tego co tam piszą trzeba trzeba dołożyć 30-40%
Jest po prostu rewelacyjna, szczególnie w trybie sport.
Mam xdrive więc prowadzi się pewnie i precyzyjnie. Na suchym w ostrych zakrętach prowadzi się jak po sznurku nawet przy dużych prędkościach. W górach na ośnieżonych stromych podjazdach radził sobie lepiej jak inne auta na łańcuchach. Bardzo dobrze tłumi wszelkie nierówności drogi. Jeden minus który zauważyłem przy bardzo śliskiej nawierzchni przy dużym skręcie bez gazu (np jak wjeżdza się na ulicę osiedlową) wpada w poślizg podsterowny.
Zasadniczo jest nieźle, ale jest parę ale:) Duże słupki, sporo zasłaniają, tylna szyba mała dlatego przy parkowaniu do tyłu jest kiepko. Sytuacje ratuje kamera cofania. Jak dla mnie zbym małe lusterka zewnętrzne.
Wszystko na swoim miejscu, rozmieszczone bardzo intuicyjnie. Dla mnie więlką zaletą jest to że nie jest przeładowany przyciskami..
Szybko się nagrzewa i schładza. Jeden duży minus to głośność dmuchawy, przy działaniu na maksa jest głośniejsza od startującego samolotu.
Z przodu bez zarzutu, w tyłu bardzo wysokie osoby mogą trochę narzekać. Bagażnik bardzo pojemny, dla narciarzy polecam dokupienie rękawa na narty.
Rewelacja.
Jak to BMW, wszystko jest nieprzyzwoicie drogie. Wymiana kompletu klocków 2 tys. No ale spodziewałem się tego.
Dzięki niskiej akcyzie ma dość atrakcyjną kwotę zakupu jak na auto tej klasy. Niestety polityka BMW jest dla mnie niezrozumiała, bo wiele opcji które np. w Audi jest standartem tu jest dodatkiem płatnym i to słono. No i kolejna ważna sprawa, w strasznym tempie traci na wartości.
Brak usterek
Brak usterek