Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E32

Rogal, 18 lat temu
Silnik 730 i 188KM 138kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 7 E32 730 i 188KM 138kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Moje to chwale a co :) . Po przejsciach z paroma innymi autkami dojrzalem do "7" i juz wiem, ze nastepne auto to tez bedzie "7" Moze E38 4.0 albo cos nowszego. W kazdym razie polecam 7 ludziom lubiacym klasyczne duze samochody z ery samochodow z dusza.
Silnik ma juz przejechane troche kilometrow ale nadal pracuje bardzo rowno i nie bierze grama oleju. Elastyczny mimo automatu, troszke za mala moc przy 4 osobach na pokladzie ale to nie auto sportowe.
Automat, trzy programy mozna wybierac co sie chce, zmienia plynnie bez szarpniec. Doskonaly komfort.
Wypadaloby napisac, ze wrazliwy na nasze drogi ale i tak daje rade. Standardowo laczniki drazka stabilizatora i koncowki drazkow po jakims czasie nalezy wymienic. Trzyma sie drogi (jak jest dobra) jak przyklejony moze to zasluga 225/17 przod i 235/17 tyl ale jestem pelen podziwu jak 1700kg jezdzi po zakretach.
Do przodu ok, do tylu przy zaciagnietej rolecie... hmm slabo :) Ale to nie Seicento zeby sie tym przejmowac.
W y g o d a , przez duze W. 13 letnie auto w ktorym jest mnostwo miejsca da wszystkich.
Poniewaz nie mam klimatyzacji to latem troszke cieplo ale za to zima gooooraco. Cos tam czasem nie dziala jak powinno ale to jak zwykle problemy z utlenieniem sie stykow.
Przestrzen? to "Siodemka" jest . To slowo nabiera innego znaczenia.
Mimo wieku, na skrzyzowaniu zastanawiam sie czy silnik pracuje a przy jezdzi w okolicach 70-90km/h nie slysze nic oprocz opon.
Pali troche bo i wazy troche. Szczytem ekonomii to nie jest. Zagazowane na najprostszej mozliwej instalacji z mieszalnikiem tez daje rade. Moze jakby nim oszczednie jezdzic to sie urwie ze 2-3 litry. Ale po co?
Za te pieniadze? nie ma nic wiekszego i lepszego. W126 kosztuje 20-30% wiecej a nie oferuje 20-30% wiecej niz 7.
Odpukac narazie nic powaznego sie nie zepsulo. Nawet pozornie zepsuty przeplywomierz nadal dziala. W elektryce czasem dziwne rzeczy sie dzieja ale to kwestia wieku juz i "wytelepania".
Nic powaznego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 730 i 188KM 138kW [l/100km]