Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E32

wolar@o2.pl pseudo wolar, 16 lat temu
Silnik 730 i 188KM 138kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 7 E32 730 i 188KM 138kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Inne : Był to komfort i osiągi,a także duży nawet po dziś dzień prestiż auta szkoda że zepsuty przez łysoli w dresach,chociaż oni wolą chyba 'piątki"w e34,sam zresztą mam 525 24v oprócz e32.Na pewno kupiłbym jeszcze raz taki model choć robi się już dosyć stary.
Ja mógłbym napisać książkę o tym modelu,4lata robi swoje,wiem na pamięć jak wymieniać zawieszenie,tłumiki itp.Kilka razy uratowała mi d...Gdybym jechał innym autem mógłbym tego już nie napisać.E32 była spełnieniem moich marzeń,dziś już troszkę gorzej wygląda ale miała pare kolizji więc ma prawo,tech zaś wzorowo do tej pory i wnętrze też,mam plan żeby znaleźć e32 w idealnym stanie gdzieś w NIemczech i używać tylko na zloty przy specjalnej okazji,a swoją zostawić jako pamiątke i dawce organów dla następnej...
Dopóki nie dostał gazu było super,teraz troche zmulony,wiadomo o co chodzi,strzał i padł przepływomierz tylko dlatego jakieś niedomagania,poza tym super no i trzeba zaworki regulować żeby nie stukały.
Dokładnie jak wyżej,poza tym troche skatowałem na początku(202tyś km.)teraz ma 276tyś. więc już lubi przeciągnąć na 3 biegu-moja wina,ale mimo to dalej ciąga lawety i nie protestuje
Tylko becia oferuje taki komfort na polskie drogi,kiedyś na A4 pod Wrocławiem przy 170km/h nic nie było czuć ani słychać jakby się jechało po równym a były jeszcze pamiętne płyty betonowe,to tłumaczy wszytko
Dla mnie wszystko ok,zawsze miałem duże auta a w e32 jest na 5,i ja cofam na lusterka bez problemu
Kokpit BMW od lat jest wzorem do naśladowania-nic dodać nic ująć-ocena 6
Nie mam klimy więc w lecie normalnie,szyber troszkę to rekompensuje,zimą ustawiam na 22st bo inaczej muszę się rozbierać-szybko się nagrzewa i powoli traci temp.dla mnie bomba
180cm wzrostu,jakbym nie ustawił fotela to i tak zostaje jeszcze pare cm do odsunięcia,z tyłu też bardzo dużo nie mówie już o longu bo tam to jest przepaść
powyżej 160 dopiero zaczyna szumieć zależy oczywiście od opon i nawierzchni,przy 80km/h nie słychać praktycznie że się jedzie
Dla mnie ok pewnie dlatego że mam instalacje choć gdybym nie musiał to bym wcale nie założył,ale dużo jeżdże po Europie a tam paliwo jest naprawde drogie
Wyniosła mnie 13,5tyś.zł. w 2004r,sam sprowadziłem,dodałem rejestrację i gaz więc stanęło na 16tyś.Później wymiany zawieszenia i olejów ale to wiadomo.'Dzięki' ludziom którzy mi ją uszkodzili parokrotnie,zwróciły mi się koszta poniesione na nią przez 4lata i duża część ceny zakupu,do tego auto zrobiło u mnie 74tyś.km.i nadal jeździ,a szpachli prawie nie ma bo zawsze zakładam używane oryginały w tym samym kolorze
16rok leci i dopiero jakieś żaróweczki od przełączników się zaczynają przepalać typu włącznik szyberdachu czy skrzyni automatycznej,zamek prawych drzwi,poza tym plastiki nic nie trzeszczą,drzwi zamykają się cicho i płynnie!!!
Nigdy mnie nie zawiódła moja siódemeczka,absolutnie żdnych awarii,tylko pasek od alternatora ale pękł na podwórku więc nie liczę tego.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 730 i 188KM 138kW [l/100km]

12,3