Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E32

maciej.bukowski1@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 730 i 188KM 138kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 7 E32 730 i 188KM 138kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt. Kupiłęm to auto przypadkowo, miał być na pół roku, do wyleczenia kontuzji. Został, bo jest zaskakująco fajnym samochodem, a opinia \"dresiarskiej fury\" spływa po mnie jak po kaczce.
Karoseria : korozja spodów drzwi od wewnętrznej strony (wszystkie 4szt)
Inne : awaria sterownika klimatronika
Układ elektryczny : awaria alternatora - wymieniono regulator napięcia
Bardzo lubię ten samochód i zostanie u mnie, mimo, że stać mnie na sporo droższe auto (mój motocykl jest 5x droższy niż to BMW :) ). Klasyczny design, wyposażenie absolutnie zadowalające, komfort rewelacyjny. Mi wystarczy.
Nie jest to demon prędkości, ale daje radę. Delikatne stuki zaworów. Trzeba się przyzwyczaić lib naprawiać. Ja się przyzwyczaiłem :)
Automat 4-ro biegowy. Bardzo ładnie zmienia biegi, mimo wieku i przebiegu. Wolę jednak strowanie w starszym Mercedesach, gdzie można było łatwo zredukować na 3 bieg, co przy wyprzedzaniu pomagało.
Doskonały kompromis pomiędzy komfortem limuzyny i sztywnością. Podoba mi się zdecydowanie lepiej niż w nowszych E38, ale ja się nie ścigam. Dość kosztowna wymiana wahaczy, ale moje były jeszcze fabryczne, więc miały prawo się posypać.
Nie mam uwag. Gdyby nie uszkodzone ogrzewanie lewego lusterka :)
Uwielbiam ergonomię BMW - kierownicę mogę mieć blisko i jechać na lekko zgiętych rękach i prawie prostych nogach. Fotele rewelacyjne, obsługa przełączników tak gdzie powinna być. Może zbyt wielka kierownica, ale można się przyzwyczaić lub wymienić.
Mam wersję z klimatronikiem. Niestety zawodzi sterowanie. Dlatego niższa ocena. Jak działa to jest super, zarówno w upały jak i przy sporych mrozach. Szybko się nagrzewa (zimą).
Jak to w limuzynie - miejsca nie brakuje.
Co tu pisać? Słychać to co ma być słychać - radio, dyskretny gang R6 (szkoda, że nie V8) i delikatny szum powietrza. Nie jeżdżę zbyt szybko, ale zdarzało mi się popędzić Bawarkę i nadal było cichutko.
Spalanie zgodnie z oczekiwaniami - poniżej 10/100 nie ma szans nawet przy mega spokojnej jeździe. Miasto 15. Ale tak ma być. Gazu nie ma i nie planuję. Koszty serwisu w normie.
Te samochody chyba już tańsze nie będą. Chyba nie zyskały jeszcze należnego im statusu klasyka, a co za tym idzie są nadal tanie. Dostępność części, w tym używak i zamienników jest OK. Ceny nie powalają. Zdecydowanie auto godne polecenia. Ponoć można założyć sekwencyjny LPG i cieszyć się paliwkiem za 1,60zł :)
Zdarzają się drobne usterki. Nie grzeje 1 lusterko. Podłokietnik kierowcy się złamał. Ale to drobiazgi.
Nie miałem poważniejszych awarii. Mam uszkodzony sterownik klimatronika (w naprawie). Auto zostało raz unieruchomione z powodów \"elektrycznych\". Winowajcą okazał się niefabryczny alarm. Poza tym regulator napięcia alternatora musiał zostać wymieniony, ale udało się o własnych siłach dojechać do serwisu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 730 i 188KM 138kW [l/100km]

12,8