Ocena kierowcy - BMW Seria 7 F01 Sedan

mat, 8 lat temu
Silnik 730d 245KM 180kW
Rok produkcji 2010
BMW Seria 7 F01 Sedan 730d 245KM 180kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Powiem tak, myślałem, że E61 2008 rok było samochodem dość drogim w utrzymaniu, jednak zawsze jakoś sobie radziłem i nie stanowiło to problemu. Gdy byłem w stanie kupić 730D F01 w najwyższej cenie na alledrogo to mówię dam radę spokojnie. Owszem daję radę, ale przestrzegam innych, jeśli liczycie koszty utrzymania to liczycie razy 2. Choćby opony na lato, najtańsze 4 tyś zł, ale auto wtedy nie wygląda, dlatego to wydatek rzędu 6 tyś. Jak mawia mój znajomy, jeśli kupujesz auto luksusowe i nie jesteś go w stanie kupić za max 2 pensje miesięczne to nie kupuj. Może to przesada, ale przestrzegam przez chciejstwem bo na E61 prawie się przejechałem, na F01 też bym się przejechałe gdybym zarabiał tyle co wcześniej. Ogólnie auto świetne, niby ciężkie, niby tylko 240km, w E61 miałem 235KM, ale nie czuć różnicy pomiędzy tymi autami, pomijając komfort i hałas w środku (w E61 z panoramą to porażka). F01 płynie a jednak w zakrętach trzyma się równie dobrze jak E61, które jest taczką. Przebieg zniosła bardzo dobrze, kupiłem z 240tyś, w pół roku zrobiłem 60 tyś i auto trzyma się dalej świetnie. Niestety jedyne czego mi brakuje to m pakietu (oczywiście można kupić z m pakiem), jest to coś co daje BMW zadziorność, ale nie jest synonimem wieśtuningu.

On - zużycie paliwa dla silnika 730d 245KM 180kW [l/100km]

11,0