Ocena kierowcy - BMW X3 E83

Rok produkcji 2008
BMW X3 E83 2.0d 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne
Witam. Auto sprowadzone z Francji od pierwszego właściciela, serwis w BMW przebieg oryginał. Kupilem je w grudniu 2017 od tamtego czasu zrobiłem 17tys km, czyli sporo jeżdżę ;). Brak poważnych awari, na początku zrobiony pakiet startowy czyli filtry i oleje. Zrobiłem mapowanie kompa ze 150KM na 180KM co znacząco poprawilo dynamikę auta. Wymieniłem oba termostaty, świece żarowe, wywalilem klapki z kolektora i wyczyscilem zawor egr iiiii w zasadzie to tyle. Zawieszenie twarde, sztywne nie każdemu przypadnie do gustu ale dzięki temu, mimo znacznej masy własnej, "buma" nie kolysze się w zakrętach i potrafi sprawić przyjemność przy szybszym ich pokonywaniu :) Do 140km/h w kabinie cicho i przyjemnie powyżej tej prędkości robi się juz coraz głośniej ale jeszcze jest do zaakceptowania i można smigac autostrada 180.Srednie spalanie na poziomie 7l. Droga krajowa, odcinek 200km gdzie pelno fotoradarow i po prostu nie da się jechać szybciej prędkości w zakresie 60-100km/h srednie spalanie 5,5l i to juz po mapowaniu silnika czyli moc okolo 180KM. Spalanie w mieście latem 7-8 l a zimą podjazdy po2,3km 12l. Autostrada z prędkościami rzędu 160,180 spalanie w granicach 8-10l.Jeśli komuś spala więcej niech sprawdzi termostaty, mi na uwalonych spalalo 2,3l więcej. Przy zakupie trzeba tylko uwazac na stan napędów, szczególnie jak się sprawuje xdrive i opon na jakich się jezdzi albo na jakich jezdzilo. Najlepiej 4 takie same o rownej szerokosci i wysokosci inaczej xdrive "glupieje" i szybko padnie. Kilka słów o zawieszeniu. Było sprawdzone na stacji diagnostycznej w dniu zakupu wszystko było ok i od tamtej pory nie słychać zadnych stukow, nie ma luzow ani nic z tych rzeczy a przejechem juz 17tys km. Nie bac się i kupować:) nie słuchac oponi ze nie wiadomo jakie koszty utrzymania itp. Jak się kupi auto po przejściach z przebiegiem 400tys skreconym na 200tys to potem wychodzą różne rzeczy a oglądałem juz rozne "potworki "x3 z niby 200tys przebiegu. Ja swojej "bumy" szukałem 2 miesiące i nie zaluje tego czasu bo cieszę się autkiem bez awarii i które naprawde daje radość z jazdy. Większość wynian i napraw(termostaty,swiece, oleje, filtry) robiłem sam i nie ma tutaj nic skomplikowanego:) Ogólnie jestem bardzo zadowolony z samochodu i polecam go kazdemu kto potrzebuje rodzinnego przestronnego autka o rozsadnych kosztach utrzymania. Pozdrawiam i do zobaczenia w trasie ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0d 150KM 110kW [l/100km]

BMW X3 E83