Ocena kierowcy - BMW X3 E83

kris italia, 8 lat temu
Silnik 3.0 d 218KM 160kW
Rok produkcji 2008
BMW X3 E83 3.0 d 218KM 160kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik i skrzynia automatyczna to nawiększe pozytywne zaskoczenie w tym aucie. Bardzo polecam tem model.
Auto kupiłem w 2012 roku przy przebiegu 196.000 km. Ma automatyczną skrzynię 6-biegów. Wersja Futura z bardzo bogatym wyposażeniem. Miałem trochę obaw o przebieg oraz po raz pierwszy kupowałem auto tej marki.Po trzech latach ekspoatacji i 150.000 km tym autem mam już na jego temat wyrobioną opinię. Auto ekspoatuje we włoszech i tam je kupiłem z salonu bmw.
Śilnik jest naprawdę bardzo dobry. Mam oryginalną książkę serwisową od początku i nigdy nie było z nim żadnych problemów. Olej i filtry radzę zmieniać max. co 20.000 km.
To największe pozytywne zaskoczenie tego auta. Nigdy wcześniej nie miałem auta z taką skrzynią wiec miałem wiele z tym związanych obaw. Dziś już nigdy nie wrócę do manualnej.
Bardzo dobry, w moim stylu. Czasem lubię pojechać trochę szybciej , silnik i skrzynia do tego namawiają.
Nie jest wyjątkowy nie jest to kanapa. Ale szukałem auta o dobrych osiądach przez co komfort trochę cierpi. Ale coś za coś.
Wszystko ok.
Ok.
Z przodu bardzo dużo miejsca nawet jak dla faceta 1,9m. Z tyłu trochę skromniej ale w 4 osoby i bagaż można robić bez problemu długie trasy.
Dzwięk silnika wpada pozytywnie w ucho.
Nie szukałem auta ekonomicznego. Od początku zdawałem sobie sprawę że 218 koni trzeba nakarmić ale z drugiej strony przy spokojnej jeździe 100-110 nie spali więcej niż 7,0l. Według mnie ok.
Jakość bardzo dobra a więc i cena wysoka nawet za auta używane szególnie w salonie.
Przez cały okres mojej eksploatacji zmieniałem tylko ślimak rozdzielacza 4x4 (50 euro) oraz oczywiście olej i filtry.Oczywiście 2 razu żarówki.
Brak, oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 d 218KM 160kW [l/100km]