Ocena kierowcy - BMW X6 E71 Crossover

Silnik xDrive 30d 245KM 180kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW X6 E71 Crossover xDrive 30d 245KM 180kW 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik i skrzynia biegów
Inne : Brak
BMW X6 E71 zakupiłem jako 4 latka z przebiegiem 70 tys. km. Ja w 7 lat zrobiłem 110 tys. Z auta jestem mega zadowolony. Do X6 przesiadałem się z nowego passata B7 silnik 2.0 TSI 211 KM z manualną skrzynią. Passat był mega wygodny i nie miał żadnej awarii i nie brał oleju wbrew powielany opiniom na forach przez zakupem. Ale po zmianie passata na X6 poczułem co to komfort podróżowania. Auto jest pod każdym kątem lepsze od passata. Chyba najlepsze jest połączenie silnika 3.0d 245 km z 8 biegowym automatem ZF. X6 płynie zmienia biegi, szynko, niewyczuwalnie i w trasie przy predkościach 120-140 jest bardzo oszczędne. Oszczędniejsze od mniejszego passata B7.
245 KM to najbardziej optymalny silnik do X6 E71. bardzo mało pali to tego jest bezawaryjny.
To mój pierwszy automat, ale myślałem o zmianie auta i przymierzałem się do audi, VW i nie jest to to samo co skrzynia w BMW. W grupie VAG chyba są dwusprzegłówki, ale w ta w VW zdecydowanie lepsza.
Prowadzi się lepiej niż moje służbowe osobówki (Kia/Opel).
Karoseria jak karoseria. Auto nie rdzewieje.
Mała tylna szyba, ale duże lusterka rekompensują to. Do tej szyby idzie się przyzwyczaić. Bardzo pomaga kamera cofania. U mnie była w standardzie.
Wszystko pod ręka. Pomimo, że wcześniej jeździłem VW, to w BMW odnalazłem się bez problemu. Nawet wydaję mi się, że BMW pod tym względem lepsze od VW, chociaż w VW też wszystko pod ręka. Odniosę się do aut służbowych Kia/Opel w nich muszę się zastanowić zanim coś znajdę.
Standardowo.
Auto 4 osobowe. Dla jednych wada, dla mnie zaleta.
Bardzo dobre. W kabinie słychać silnik
Ja serwisuje auto u swojego mechanika z VW. Części droższe niż w VW, ja wymieniam oleju co 10-15 tys. Raczej raz na rok. Raczej nie jest zalecane wymienianie co 30 tys. Chociaż BMW tak dopuszcza nie nie zaleca nawet wymiany oleju w napędach, itd. Ja u siebie oleje w skrzyni biegów, napędach wymieniałem. Skrzynia chyba kosztowała 900 zł z filtrami, a napędy to jakieś groszowe sprawy. Więc nie jest źle.
Za ta kasę naprawdę dostajemy dużo. Szczególnie, gdy mówimy o używanym aucie. Z perspektywy czasu wolę używane X6 niż nowego passata.
Nie miałem takich awarii.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika xDrive 30d 245KM 180kW [l/100km]