Ocena kierowcy - BMW Z3 Cabrio

Rafka ZaLaS, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
BMW Z3 Cabrio 1.8 115KM 85kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce są jak brzytwy !!! To trzeba sprawdzić !!! Mówimy tu o serii !!! Dodam jeszcze, że karoseria się też trzyma i korozji praktycznie nie widać. Poza tym zaskoczyło mnie w nim mnóstwo rzeczy...długo by wymieniać !!!
Zawieszenie
U mnie Zetka dostaje maksymalną ocenę. To samochód na piątkę z minimalnym minusem. Jak znajdę coś lepszego...to i tak do końca życia będę pamiętał o tej maszynce. Nawet jak zostanę naczelnym TopGear, heh. To jedno z tych aut, którymi jeżdżą nieliczni. I nie dlatego, że już ich nie produkują od 2003.
Jak dla mnie silnik pracuje wyjątkowo dobrze, nie mam zbyt dużego porównania, bo to mój pierwszy roadster, dlatego powinienem ocenić wyżej, ale tutaj daję tylko czwórkę. Dodam tylko że silnik jest, póki co, niezawodny !!!
Rewelacja, dzięki krótkiemu przełożeniu biegi wrzuca się tu bardzo dynamicznie i mimo że mam najsłabszy silnik (1.8) to prędkościomierz momentalnie pokazuje to co chcę zobaczyć - wysokie wartości...
To trzeba poczuć samemu. Nie ma wielkiej przesady w opiniach, gdzie ludzie piszą, że \"każdą prędkością wpadam w zakręt na suchej nawierzchni i autko trzyma się idealnie\". Na mokrej nawierzchni, cóż...może gdybym miał lepsze opony...
Dla mnie OK. W końcu to roadster, a nie kombajn. Nikt nie powinien być jakoś specjalnie zawiedziony jej brakiem.
Wszystko pod ręką...i prawie nic mnie w Zetce nie irytuje. Nie napiszę też że jest ciasno, bo 100-kilowy, w miarę szeroki gość, czuje się tu bardzo w porządku. No może poza chwilą w której chcę odkręcić korbką szybę boczną...wtedy muszę zdjąć nogę z hamulca (tylko przy zbyt przesuniętym w przód fotelu kierowcy). Fotel pasażera jest nieco niżej osadzony, dzięki czemu problem nie istnieje.
Tutaj ręce same składają się do oklasków dla inżynierów BMW. Nagrzewanie samochodu trwa dosłownie chwilę. Piszę tu o zimie !!! Jak ktoś jest hardcorem to nawet bezdeszczowa jesień, przy złożonym dachu nie jest problemem - tylko nawiew na pełną moc, pozycja numer cztery i mamy, powiedzmy, lato nocą... Gdy jest trochę chłodnawo, spokojnie na pół zakresu wystarczy ustawić !!! Wiele osób było zdziwionych tym, że to kabriolet i nie jest w nim chłodno.
Trochę na ten temat napisałem już w pytaniu o ergonomię. Oceniam na czwórkę z plusem. Kurczę, nawet naciągane pięć bym jej dał. Dodam jeszcze, że przestrzeń bagażowa z tyłu jest, moim zdaniem, wystarczająca jak na kabriolet...pełny koszyk zakupów z supermarketu, wbrew pozorom, tutaj się zmieści !!!
Napisanie, że jest tutaj cichutko jak w bibliotece byłoby zdecydowanym kłamstwem. Jak na \"cabrio ze szmacianym dachem\" jest bardzo spoko. W tym przypadku spoko znaczy - względnie. OK - komuś może nie pasować to, że nie jest w nim cicho, w takim przypadku zawsze może kupić sobie cabrio ze sztywnym, metalowym, składanym elektrycznie dachem. Jest też opcja dokupienia hardtopu, ale według mnie to niewygodne. Ręcznie rozkładam dach, nawet podczas wolnej jazdy, w ciągu trzech, czterech sekund. Składam go równie szybko. Do 60km\\h da się to zrobić, jak się ma troszkę siły w ręce.
Przy najmniejszym silniku daję czwórkę. Cokolwiek by nie mówili - to autko potrafi spalić. Zresztą...kto powiedział, że musi być ekonomiczne?! Dzięki niemu wszystkie fajne panie na Stacjach Paliw w okolicy znają moje imię, heh. Im cięższą masz nogę - tym więcej spalisz. Kupisz silnik 1.8 i będziesz deptał gaz - nie zarobisz na wachę. Kupisz silnik 2.8 i będziesz jeździł rozważnie - bądź spokojny o swój portfel i banknoty z Władysławem Jagiełło.
Co prawda nie kupiłem go w salonie, ani nie ukradłem!!! Jeśli miałbym sporo hajsu na rozwalenie, kupiłbym sobie model tej Bety z każdym silnikiem jaki tylko wyszedł!!! Jeśli byłbym złodziejem, prędzej czy później bym to autko skądś zapierd*lił - bardzo ładny i udany model!!!
To autko faktycznie jest niezawodne. Obecnie samochód ma trzynaście lat. Ja mam go od niecałego roku. Nie zawiódł mnie ze swojej winy ani razu. Z winy słabego akumulatora raz. Ale to już nie jest wina pojazdu, tylko eksploatującego pojazd osobnika.
Jak wyżej !!! Żadnych poważnych usterek nie odnotowałem. Mam nadzieję, że po napisaniu tej opinii autko się nie posypie, heh.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 115KM 85kW [l/100km]

11,3