Ocena kierowcy - BMW Z3 Cabrio

marcel.., 14 lat temu
Rok produkcji 1997
BMW Z3 Cabrio 2.8 192KM 141kW 1997-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Wykończenie, silnik, linia nadwozia, detale, trwałość!!
Auto daje sporo frajdy z jazdy z otwartym dachem i do tego bardzo dobry silnik i układ jezdny!! Zamienie w przyszłości tylko na Z3 "M" ewentualnie Z4!!! Potwierdzeniem dobrego zakupu są również reakcje przechodzących obok ludzi nie raz reagującymi spontanicznie ale zawsze pozytywnie!!
Silnik pracuje równo reagując na każde wciśnięcie pedału gazu a do tego bardzo elastyczny. Jazda typu "niedzielna" to 40km/h na piątym biegu!!
Biegi wchodzą bezproblemowo aczkolwiek minimalny brak płynności. Przydałby sie mniejszy skok przy zmianie biegów i było by już super!!
Super! Każdy manewr kierownicą precyzyjnie przekazywany jest na koła+duże obręcze 235/40/18" robią wrażenie jakby zetka przyklejała sie do drogi. Do tego wyłanczana trakcja i szpera powodują że autko jest super zabawką dla podniesienia adrenaliny!!
Przy otwartym dachu super z zamkniętym troszke gorzej.
Brakuje mi ogrzewania z zetki w autach którymi poruszam sie na codzień!!!
Z zewnątrz autko straszy brakiem miejsca w środku, dopiero po zajęciu miejsca przychodzi zdziwienie ile miejsca daje rodster w wykonaniu BMW!
Wyciszenie silnika dobre ale i tak piękna "gra" tłumika końcowego to jest to co daje kolejną przyjemność z jazdy tym samochodem! Niestety przy zamkniętym dachu i przy dużych prędkościach straszny chałas/szum z powodu miękkiego dachu!!
Autka jeszcze nie naprawiałem a przejechałem nim 11tyś także ciężko sie wypowiedzieć!! Co do paliwa to jak na taki silniczek i frajde z jazdy jaką daje prawie 200 kucyków i do tego w cabriolecie to jest doslownie NIC!! Moje min.to 8,9 L/100km a max. 12,5 L/100km chociaż nastawiałem sie na conajmniej 15:DD
Jak za darmo!!!!
Wszystko trzyma sie kupy:)
Nie mialem jeszcze!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 192KM 141kW [l/100km]