Ocena kierowcy - Chrysler Neon II

Fleex, 13 lat temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 2000
Chrysler Neon II 2.0 16V 133KM 98kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobre osiągi.
Silnik : poszło koło od popmy wspomagania
Przeniesienie napędu : sprzęgło
To jest dla mnie najładniejszy samochód w przedziale 2000 - 2003 rok w swojej klasie. Jest naprawdę super, jestem z niego zadowolony do tego stopnia, że myślałem nad tym czy nie kupić takiego drugiego dla żony :) Gdybym miał kupić nowy samochód to pewnie bym wybrał taki sam tylko w automacie.
Nie spodziewałem się takiej elastyczności na 2 można go spokojnie rozpędzić do 90km, idzie naprawdę nieźle, niestety po założeniu LPG mimo że to sekwencja da się odczuć spadek mocy szczególnie jak się jedzie z kompletem na pokładzie i się przełączy na benzynkę.
Pracuje lekko i ma krótkie przełożenie, tylko przy jedynce podczas ruszania trzeba naprawdę wyczuć maszynę bo potrafi zgasnąć mimo, że mam go już prawie dwa lata, chyba za mało go gazuję :)
Wspomaganie kierownicy mogło by chodzić lżej, ale za to na drodze trzyma się bardzo dobrze i ma się wrażenie jak by się biegło po asfalcie.
Widoczność dość kiepska, szczególnie do tyłu - wysoki bagażnik i szyba podniesiona mocno do góry, do przodu może być. Lusterka też mogły by być troszkę większe.
Bardzo wygodne przednie fotele, wiele nowych aut może tylko pozazdrościć. Szczególnie wygodne dla tych którzy lubią mieć wypchnięte plecy na dole - nie męczy się przez to kręgosłup.
Klima jak w lodówce, a grzanie w zimie też extra. Problem tylko z tylnymi siedzeniami, brak dmuchania na nogi pod siedzeniami kierowcy i pasażera (miałem takie coś w mazdzie 626 z 1985 roku.)
Kierowca i pasażer mają naprawdę dużo miejsca, z tyłu trochę gorzej.
Według mnie do 110 km to naprawdę cichy samochód, jak stoi na luzie to z tyłu praktycznie go nie słychać mimo 2 litrowego silnika. Powyżej 120 km jego brzmienie nie zachęca do szybszej jazdy.
Uważam, że spalanie gazu na przełomie 9-10 litrów to dobry wynik, z częściami trudno powiedzieć bo nie miałem z nim kłopotów, poza tym sprzęgłem teraz.
Uważam, że za takie pieniądze (koło 10.000 zł) to super auto.
Nigdy mnie nie zawiódł.
Raz poszło koło na pompie wspomagania - plastikowe, trzeba było nabić nowe i ryle. A teraz poszło sprzęgło, niebawem się okaże czy całe do wymiany, niedobrze, ale mu wybaczam bo ma już ponad 220 tyś i w każdym samochodzie siada taki element.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 133KM 98kW [l/100km]

8,8