Ocena kierowcy - Chrysler Sebring III Sedan

Piotr, 5 lat temu
Silnik 2.0i 16V 156KM 115kW
Rok produkcji 2007
Chrysler Sebring III Sedan 2.0i 16V 156KM 115kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto płynie. (Dla mnie jest to duża zaleta, u niektórych zbyt płynna jazda bez odczucia "dziurawych dróg" może spowodować chorobę lokomocyjną)
Posiadam Chrysler'a Sebring III Sedan w wersji Limited. Muszę przyznać, że na początku sceptycznie podchodziłem do tego samochodu zważywszy na podejrzanie dobrą cenę aut na rynku wtórnym. Jest to mój pierwszy Chrysler i od razu się w nim zakochałem. Auto zdecydowanie zbudowane jest w celu tzw. 'cruisingu' a nie szaleńczej jazdy po ostrych zakrętach. Miałem okazję testować inne podobne auta (Ford Mondeo MK4, Skoda Superb III) i muszę powiedzieć, że Sebring wypada na ich tle znakomicie. Spalanie na bardzo przyzwoitym poziomie średnio 9L/100KM przy normalnej jeździe (silnik 2.0 156KM benzyna), klimatyzacja automatyczna bez zarzutu no i świetny aczkolwiek nie doceniony na europejskim rynku zestaw audio BOSTON PREMIUM, który w moim odczuciu jest o klasę lepszy od słynnego BOSE. Do wad zalicza się na pewno dość duża grubość słupków przedniej szyby oraz to że znalezienie europejskiej wersji tego auta z czujnikami cofania jest bardzo trudne (istnieje możliwość instalacji takich czujników na własną rękę lub w wyspecjalizowanym serwisie), a z racji tego, że auto jest dosyć duże warto zaopatrzyć się w takie rozwiązanie lub nawet kamerkę cofania by uniknąć 'przycierek' parkingowych. Podsumowując: Dla osób szukających auta na co-dzień jak i w dłuższą trasę - SZCZERZE POLECAM!
Manualna 5-biegowa, należy dociskać mocno sprzęgło gdyż w innym wypadku zdarza się, że pierwszy bieg 'wyskakuje'.
Brak oznak rdzy w aucie z 2007r.
Dość szerokie słupki przedniej szyby.
Porównywalna do sedanów z auto-segmentu E.
Przy zakupie wersji europejskiej części nie straszą ceną.
Przy takim aucie należy pamiętać przede wszystkim o regularnej kontroli układu hamulcowego. Klocki nawet renomowanych producentów potrafią zużywać się dość szybko.
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0i 16V 156KM 115kW [l/100km]