Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso I

Rok produkcji 2007
Citroen C4 Picasso I 1.8 16V 125KM 92kW 2007-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Daje niestety trzy gwiazdki, tylko z tego względu, że auto w ciągu dwóch lat więcej stał u mechaników, niż był jeżdżony. Sam komfort jazdy był bardzo dobry, wygodne fotele i miękkie zawieszenie (sprężyny) sprawiały, jakby auto płynęło po ulicy, co jest wielką zaletą tego auta.
Nie oczekiwałem, że będzie to demon prędkości. Niestety brakowało mi tutaj turbiny. Bardziej zależało mi na prostym silniku, niż na osiągach, lecz przy wyprzedzaniu trzeba było się zastanowić dwa razy czy zdążę wykonać manewr.
Wersja 5-cio biegowa była za słaba. Brakuje tu naprawdę 6-tego biegu. Przy prędkości 120 km/h obroty już były ponad 4 tys. przez co hałas był w aucie. Poza tym dziwne uderzenia były kiedy puszczałem sprzęgło (nowe).
Autem z takim gabarytem przyjemnie się kierowało. Kierownica delikatnie chodziła, lżej niż w toyocie yaris z 2017r. Dość duży promień skrętu.
Blacha ocynk także pomimo wieku auta, żadnych baboli nie widziałem. Lakier nie płowiał. Przy dobrej polerce, auto wygląda jak nowe
No przednia szyba robi robotę. Dosłownie jak w krążowniku. Widać praktycznie wszystko. Nawet wersjach bez szyby panoramicznej na dachu, widzimy co jest nad naszą maską, bez wychylania się.
Tak jak wyżej napisałem, fotele super, dużo schowków, wiec nie było mowy o tym, że jakieś przedmioty leżały na wierzchu. Uwaga na schowki ala skórzane - po latach się rozklejają, dlatego najlepiej mieć plastikowe, zero problemów. Gdy się rozłoży trzeci rząd siedzień, bagażnik praktycznie nie istnieje. Może na dwie średnie torby.
Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa dawała radę. Szybko chłodziło i po 2 km leciało ciepłe powietrze zimą. Dziwnie się zachowywał z tylu nawiew. W moim aucie było już manualne. Czy ja reguluje na minimum, czy maksimum to i tak wiało jedną prędkością. Diagbox wychwycił jakieś błędy czujników tylnych nawiewów, także możliwe, że to była jakaś usterka.
Duży plus z przodu. Nigdzie nie zahaczam ręką, brak tego uczucia ciasnoty. Z tylu wiadomo, ciut gorzej. Wydawało mi się, że będzie więcej miejsca, ale facet z 190 cm wzrostu, może mieć kolana przy fotelu.
No niestety auto nie należy do najcichszych. Przy prędkości 100 km/h hałas był jeszcze znośny, ale już wyższa prędkość to masakra.
Niestety trafił mi się egzemplarz gdzie coróż coś się w tym aucie działo. Jak nie problem z elektryką, to z silnikiem. Najprawdopodobniej nasza wina, że nie sprawdziliśmy to dokładniej na stacji diagnostycznej przy zakupie.
Auto z rocznika 2007 kupiłem za 16 tys zł. Wiedziałem, że nie kupuje auta nowego wiec pewne dolegliwości były i się z tym pogodziłem . Np delikatnie skrzypiące plastiki w drzwiach. Wydaje mi się jednak, że dużo nie zapłaciłem za auto komfortowe. Jednak trochę na mechaników powydawałem. Razem z częściami i robocizną, przez te dwa lata wydałem przeszło 11 tys zł. Wiec tragedia :(
Z drobiazgów to w zasadzie wymiana żarówek i wymiana linki ręcznego. Więcej było tych poważnych.
Wyciek oleju, ciagle oryginalne zimneringi wypluwały, uszczelka pod głowicą, rozrząd, sprzęgło. Koniec końców wymieniłem cały silnik . Nie opłacało się tamtego reanimować (a były próby podjęte). Możliwe, że gaz go wykończył do reszty.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

9,7