Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso I

Silnik 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Citroen C4 Picasso I 2.0 HDi FAP 150KM 110kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Idealne spasowane elementy, minimalne odstępy między połaciami
do wymiany auta przymierzałem się rok. Dla mnie wygrał z mazdą 5, zafirą i corollą van. Każdy obszar auta jest bardzo starannie przemyślany.Bardzo dobra jakość wykonania i materiałów oraz design wnętrza.nie widzę żadnych poważniejszych minusów.Auto daje prawdziwą przyjemność z jazdy. z xarą picasso związek utrzymany jest jedynie poprzez samodzielne tylne fotele, chociaż tantem model był całkiem przyzwoity.
dla mnie bomba.
bez problemów. doskonale ciągnie na wysokich biegach. Jedynka raczej tylko do ruszania.
znakomita jazda po prostej, zakręty lepiej niż oczekiwałem. wrażliwy na mocniejsze boczne podmuchy. jadąc w takich warunkach bałem się przekraczać 120km/h. zawieszenie dość sztywne na zakrętach, w trasie niesamowicie się płynie. na kostce brukowej przegrywa z vectrą c.
wiadomo. świetne lusterka zewnętrzne, gorzej z centralnym.
bez instrukcji będą kłopoty, ale później ok.
ogrzewanie na nogi zdecydowanie lepsze, niż w xara picasso, ale nie miałem okazji wypróbować w warunkach zimowych. klima bez zarzutu, pozwala na regulacje wszystkim pasażerom. wydajność bez zastrzerzeń, utrzyma niską temperaturę nie halasując wydmuchem.
Rewelacja, fantastyczne siedzenia, wyprofilowane tak ,że plecy mają przewiew i nie przykejają się. nawet tylne fotele bardzo wygodne.Ostatnio jechałem 470km w korkach przez 9 godz.z jednym postojem. plecy i nogi bez żadnych objawów zmęczenia
przy 130km/ lekki szum wiatru, radio może grać cichutko, słowem kameralnie.
ostatni pomiar w cyklu mieszanym dla 1400km wyszedł 6,9l/100km. prędkości max. 150km/h.
przy nim zafira powinna kosztować... hm-dużo mniej.
Dziennik kosztów dla Citroen C4 Picasso I 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
7,6