Ocena kierowcy - Citroen C4 I Coupe

kuba, ponad rok temu
Silnik 2.0 i 16V 138KM 101kW
Rok produkcji 2005
Citroen C4 I Coupe 2.0 i 16V 138KM 101kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce to już w ogóle bajka nie jezdzilem jeszcze tak hamującym samochodem tym bardziej w tych pieniądzach
czasami zdarzają się problemy z dmuvhawą przy skrajnych temperaturach (mam na myśli sytuację gdy auto stoi w słońcu przy ponad 30*upale lubna totalnym mrozie pokroju -15)
nie mam uwag co do silnika tylko średnio co 2000 km trzeba dolać litr oleju
żadnych zastrzeżeń
pojawiają się ogniska rdzy nie jest to co prawda poziom mercedesów ale mogłoby byc lepiej
dobrze widac drogę widoczność do tyłu również a wbrew opiniom co poniektórych spoiler z tyłu nie przeszkadza w żadnym stopniu a kupując go obawiałem się tego dość mocno
wszystko pod ręką kierowcy ciekawy bajer to programowalny przycisk na kierownicy (ja go uzywam do zalaczania oswietlenia srodka samochodudziała bez zastrzezen) ogolnie kierownica jest podzielona na 4 elementy obsluga radia obsluha komputera pokladowego obsluga temppomatu i wczesniej wspomniany przycisk programowalny i zamykanie obiegu klimatyzacji swietnie sie to sprawdza jak na autostradzie jedzie przedemna jakis zlom co kopci szybko nacisnac ten guzik i nie czuc smrodu w srodku reszta rzeczy to wszystko pod reką intuicyjna obsluga automatycznej klimatyzacji i radia nie wiem czego chciec wiecej
tak jak wczesniej wspominalem skrajne temperatury sprawiaja problemy z dmuchawa ale z drugiej strony zaczelo sie to od wyminany tej dmuchawy gdy poprzednia sie spalila
jak to coupe i przy wysokim kierowcy przod super fotele cudo ale z tylu za mna (185cm) to juz nie jest zbyt kolorowo ale na krotka trase da sie wytrzymac moj kolega po przejechaniu za mna w tym aucie 300km nie narzekał
mogłoby byc ciszej ale nie ma co narzekać powyzej 130km/h troche slychac wiatr ale jesli chodzi o silnik to cichutko
części tanie mechanicy duzo nie licza bo latwy dostep ale troche pali w dzisiejszych czasach idzie to odczuc
nie wiem do czego sie przyczepic chyba tylko do tego ze ludzie rzadko to szanują
trochę rzeczy w nim wymieniłem ale kupiłem uzywanego wiec ciezko wydawać wyrok pod tym wzgledem
tak jak powyzej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 138KM 101kW [l/100km]