Ocena kierowcy - Citroen C4 I Hatchback

Michał C4, 15 lat temu
Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2008
Citroen C4 I Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.6 HDI (ten słabszy - 92KM) SZOK. Wypożyczylismy kiedyś C4 też w Hatchbacku, też w czarnym kolorze :) tylko, że w benzynie 1.6 16V 110KM... No i właśnie...! Porażka na każdym biegu spalanie w mieście i tylko w mieście 12,2l.
Zawieszenie : Co nam wyszło to - poduszka pod silnikiem do wymiany.
Krótko: świetny - przyzwoite osiągi, doskonałe spalanie. W kwietniu minie rok jak jeździmy tym autkiem (ja i moja narzeczona) Do tego czasu przejedziemy jakies 30000km. O spalaniu napisze w odp specyfikacji. Nic do zarzucenia - póki co...
Skrzynia biegów - no szału nie ma. Podejrzewamy, że to akurat w naszym modelu - nie chodzi jak byśmy to sobie wymarzyli, biorąc pod uwagę nowe auto itd. Przed cytryną jeździliśmy innymi samochodami i biegi wchodziły bardziej \"gładko\"
Trzeba sie przyzwyczaić do szerokich, seryjnie montowanych kół/opon. Poza tym bez zarzutów!
Słupki przednie pomimo, że są wyprofilowane pod kątem kierowcy czasami przeszkadzają. Pozostałe czyli boczne i widoczność do tyłu optymalna.
Bez zarzutów!
No musi sie nagrzać :) Ale to nie wada, tylko specyfika silników Diesla. Szyby nie paruja nawet przy komplecie osób.
Powiem tak - ja mam 195cm i na wielkośc miejsca za mną w innych samochodach (Seat Cordoba) nie było co liczyć. TU JEST INACZEJ!
Narazie dobrze, ale powoli mamy wrażenie, że robi się coraz głośniejszy, tzn. bardziej słychacć go wewnątrz auta. Zobaczymy
Kupiliśmy nowe auto - równoznaczne z wysokimi cenami przeglądów. Za przegląd przy 20000km zapłacliśmy 900zł. Opony - co prawda Michelin - zimowe na ten rozmiar wyniosły nas 1650zł. Zużycie w mieście kiedy JA jeżdżę to max 5,7l - ale wtedy C4 rządzi na każdym skrzyżowaniu :) Przy innym układzie kierowców spalanie w mieście nie przekracza 5,3 - 5,4l. Trasa przy 120km/h 4,8l
Za te pieniądze mamy nowe, ładne, oszczędne, z dwustrefową klimą, jasną tapicerką auto. Warto
No cuś tam pukało... Do wymiany (w ramach gwarancji) okazała sie środkowa poduszka pod silnikiem! A i dziś spaliła się nam żarówka mijania :)
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 92KM 68kW [l/100km]