Ocena kierowcy - Citroen C4 I Hatchback

Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2005
Citroen C4 I Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Oszczędny i dynamiczny
Przy tej cenie, tak oryginalny, funkcjonalny i w sumie niezawodny samochód to żadkość. Gorąco polecam. Nie opłaca się go co prawda puźniej sprzedawać, ale kupić za to można tanio. POLECAM.
Bardzo elastyczny i ekonomiczny. Pięknie zbiera się od dołu i nie ma mowy o turbo-dziurze.
W zasadzie nie ma się do czego przyczepić, ale powyżej 100 zaczyna być głośno bo miom skromnym zdaniem brakuje 6 biegu. Wsteczny wskakuje jak trzeba i jest tam gdzie Bozia przykazała (pod piątką)
Jak na moje zbyt twarde zawieszenie z tyłu powoduje, że prze nierównościach na szybko przejerzdżanych zakrentach zaczyna wynosić tyłek. Przy większym obciążeniu prowadzi się zdecydowanie lepiej. Precyzja układu kierowniczego mogłaby być lepsza, ale bez tragedii.
W wersji 5d bardzo dobra. Słupek A nieco zasłania gdyż przebiega mocno ku przodowi, ale da się przyzwyczaić. Lusterki wsteczne jest kretyńsko nizko zawieszone i nieco zasłania, do czego trzeba się przyzwyczaić.
Nieruchomu trzpień kierownicy w niczym nie przeszkadza i nie jest to coś do czego trudno się przyzwyczaić. Wszyatko jest pod ręką. Ogranicznik prędkości i tempomat są po prostu genialnie proste w urzyciu. Tylko kalkson nie tam gdzie powinien być, choś i tak lepiej niż w starych cytrynach. Tam był na czubku dźwigienki kierunkowskazów.
Niby wszystko jak trzeba, ale w wilgotne dni ciężko pozbyć się pary z okien. Duża przednia szyba stanowi poważne wyzwanie dla wentylacji i często nie dajo ona rady.
Jak na segment C w kabinie jest bardzo dużo miejsca. Szczególnie na boki i na nogi na tylnich siedzeniach. Z bagażnikiem jest nieco gorzej. W tym względzie co najwyżej przeciętnie.
Minys na zyciszenie. Samochód jest zbyt głośny jak na dzisiejsze standardy. Na postoju jest głośny, podczes jazdy w mieście jest głośny, a w trasie powyżej 100 jest bardzo głośny. Tendencja do wyłażenia uszczelek wywołuje dodatkowo wzmożony świst powietrza przy większych prędkościach.
Moja żona potrafi bez trudu zejść poniżej 5l/100 km. Mi ta sztuka udaje sie sporadycznie. Przy cięższej nodze w cyklu mieszanym spala 6,2, przy lżejszej 5,5
J.W.
Nie będę oszukiwał. Drobiazgi się zdażają i strasznie denerwują. Osłona silnika notorycznie się odrywa i trzeba ją wymieniać (70 PLN), hamulce do najtrwalszych nie należą. No i komputer przy wysokich i bardzo niskich temperaturach potrafi wmawiać nam, że drzwi sąotwarte, albo, że silnik się grzeje, co mija się z prawdą. W zasadzie komputer sam się po chwili leczy.
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 92KM 68kW [l/100km]