Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

Silnik 1.6 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Widoczność
Układ hamulcowy : częste wymiany klocków
Inne : części zamienne do kupenia praktycznie tylko w serwisie (tarcze, szyba)
Mały silnik 1,6 nieźle sobie radzi z dość dużym i wysokim samochodem. Jazda na autostradzie 160-180 nie jest uciążliwa. Silnik dostaje kopa od ok. 2500 obr/min ale nawet mimo to dynamiczne ruszanie nie jest problemem jak np. w Focusie 1,8TDCI.
Przełożenia są dobrze dobrane, nie trzeba piłować silnika na 4 tysiące obrotów, żeby zapewnić sprawne przyspieszanie.
Jest dość miękki, jak to francuski samochód, ale nie jest to typowa kanapa ale na szczęście na zakrętach nie ociera się lusterkami o krawężniki.
Panoramiczna przednia szyba jest rewelacyjna, kiedy przesiadam się do innego samochodu czuję się jak w czołgu
Dla mnie wszystko jest OK, może poza roletką bagażnika, której zamocowanie w przypadku rozłożenia dodatkowych foteli w bagażniku jest kłopotliwe.
Moja wersja SX nie ma nawiewów w środkowych słupkach, ale jest nawiew na nogi.
Przy spokojnej jeździe spalanie poniżej 6 litrów jak dla mnie jest rewelacją
Kupujemy drugi do firmy
Ostatnio wymieniałem łącznik stabilizatora w zawieszeniu i łożysko w kole, poza tym klocki i tarcze (przód i tył). Ciekawostką jest, że pasek rozrządu Citroen zaleca wymieniać dopiero przy ok. 200 tys. Mam też odprysk na przedniej szybie. Boję się myśleć ile by kosztowała wymiana.

Citroen Grand C4 Picasso I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Citroen Grand C4 Picasso I