Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

Silnik 1.6 THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 THP 156KM 115kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Samochód doskonały dla rodziny. Silnik dynamiczny, bardzo dobrze sprawdza się w tym samochodzie. Przestronny i wygodny. Czego więcej potrzeba. Poza tym przez 5 lat w sumie bez większych przygód, gdyby nie to, że nowa wersja nie trafia w mój gust to pewnie byłby następny.
Gdyby nie standardowe problemy (rozrząd, czasami olej) byłoby doskonale. Jest z czego odjechać, jak na samochód typowo rodzinny nie ma się czego czepiać.
Nie miałem wcześniej samochodu ze skrzynią automatyczną, stąd nie mam porównania, ale skrzynia MCP jest wolna nawet dla mnie. Gdyby nie manetki byłoby bardzo źle przy wyprzedzaniu.
Komfortowo i miękko zawieszone auto. Na długie spokojne wypady rewelacja, chociaż dzieci mogą mieć problemy lokomocyjne w podróży.
Chyba będzie mi ciężko się przyzwyczaić w następnym samochodzie do mniejszej szyby przedniej.
Nie mam zastrzeżeń. Wszystko na swoim miejscu.
Rewelacja, ogrzewa i ochładza w mig.
Dużo miejsca i z przodu i z tyłu.
Ogólnie jest bardzo dobrze, przy większych prędkościach rozmiar samochodu powoduje, że szum jest spory.
Spalanie w mieście jest spore, ale w sumie standardowe jak na benzynę.
Rewelacja, tańszego samochodu rodzinnego nie było i nie ma w takim wyposażeniu i jakości.
Tylko mały problem z ksenonami, poza tym super.
Tylko rozrząd, ale tak miało być według wszystkich poradników :-)
Citroen Grand C4 Picasso I