Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

Virtual, 11 lat temu
Silnik 1.6 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort. Po trasach rzędu 800km wysiadam z niego tak, jakbym przed chwilą wsiadł. A mam kiepski kręgosłup i poruszam się również innymi markami.
Pierwszy mój \"francuz\", kupiony niejako \"przypadkowo\". Odliczenie VAT i super cena zdecydowały. Na razie przejechałem nim 80 tys. ale jeśli nadal tak będzie się sprawował to następny będzie również Citroen. Nie polecam serwisu autoryzowanego. Obsługa bezpośrednia jest jak najbardziej ok, ale kompetencje mechaników już gorzej. Robiłem go w serwisie po stłuczce i wiele rzeczy \"wyszło\" dopiero po jakimś czasie. Badania zadowolenia klienta jest przeprowadzana natychmiast po odbiorze auta i jest to zdecydowanie za wcześnie na rzetelna ocenę pracy serwisu. Być może nie wszystkie serwisy są takie, ale ja miałem najwyraźniej pecha. Obecnie auto serwisuję poza siecią autoryzowaną.
Silnik nieprzyzwoicie ekonomiczny, \"odporny\" na miejską jazdę FAP! Dość znaczna turbodziura na 1 i 2 biegu, wyżej już poezja. Zdecydowanie lepiej się sprawdza na trasie. Przyszłych użytkowników namawiam na mocniejszy.
W porównaniu do Fiata, Forda lub VW lewarek ma długi skok i nieprecyzyjną pracę. W żartach porównuje go do pracy lewarka w autobusach Jelcz PR110 :-D , gdzie kierowca wymachiwał nim na wszystkie strony. Sama skrzynia ma dobrze dobrane przełożenia do mocy silnika i bez względu na obciążenie samochodu komfortowo rozkłada moc.
Hmmm..., to zależy od punktu widzenia. Samochód jest absolutnie komfortowy. Ale coś za coś. Zwolennicy dynamicznej jazdy po gorszych drogach niech poszukają czegoś innego. Zawieszenie \"nie lubi\" polskich dróg i zdecydowanie nie dla nich było projektowane. Mimo tego jest stabilny (ESP) i bezpieczny. Co 30 tys. wymieniam jakieś coś w zawieszeniu co stuka. Nie kosztuje, na szczęście, wiele, ale jak mówi mechanik: albo komfort albo...
Absolutna rewelacja!!! Przednia szyba dostarcza niezapomnianych wrażeń, lecz szybko się rysuje. Jakaś miękka taka.
Wymaga przyzwyczajenia. Po jakimś czasie większość rzeczy wydaję się nam oczywista.
Czasami pasażerowie z tyłu otrzymują mniej ciepła niż ci z przodu. Generalnie: włączasz climatronic, ustawiasz temp. i o wszystkim zapominasz. Bardzo dobrze działająca funkcja odmrażania szyb. Szybka i skuteczna.
Bez dwóch zdań. Morze przestrzeni.
W trasie zdecydowanie lepiej niż w mieście.
Trasa nad polskie morze, trzy osoby, bagaż, prędkość do 140 (autostrada) 5,8-6,5 l/100. Miasto, ok. 7-8, w zależności od kopniaka po gazie.
W porównaniu do innych marek doskonale.
Klamka klapy bagażnika jest jest mało odporna. Coś tam się ułamuje ale działa. Po 80 tys. tłucze się ogranicznik otwierania drzwi kierowcy. Mocniej muszę docisnąć przycisk \"mute\".
Nic. Poważnie.
Dziennik kosztów dla Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW