Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód ekonomiczny, nigdy mnie nie zawiódł. Sporo drobnych usterek, ale niczego innego się nie spodziewałem po aucie w tym wieku.
Do spokojnej jazdy w sam raz.
Skrzynia MCP - nie jest to automat, trochę szarpie przy zmianie biegów. Adaptacja skrzyni trochę to poprawia, ale nie na długo (~10 tys. km).
Zawieszenie pneumatyczne - absolutnie genialne! Nigdy nie jeździłem niczym innym z tak komfortowym zawieszeniem.
Znaczna część karoserii plastikowa i krucha. Wystarczy lekko w coś stuknąć i zderzak pęka.
Duże szyby dają naprawdę dobrą widoczność. Dzięki przedniej szybie zachodzącej na dach nie trzeba się wychylać, żeby sprawdzać czy jest już zielone.
Niektóre przyciski są rozmieszczone w dziwnych miejscach (np. el. sterowanie fotelem kierowcy po prawej stronie fotela), ale jak się do tego przyzwyczai - okazuje się, że to wygodniejsze rozwiązania niż te standardowe. Np. przyciski przy kierownicy, które się nie obracają razem z kierownicą.
Samochód szybko się nagrzewa, a latem schładza. Szyby odparowują bardzo szybko. Minus za słabiutkie podgrzewanie foteli.
Siedzi się wysoko jak w SUVie, wyżej niż w innych minivamach, którymi jeździłem. W drugim rzędzie na luzie wchodzą trzy foteliki albo dwa foteliki i dorosły. W trzecim rzędzie swobodnie mieści się osoba 180 cm wzrostu, dla wyższych może być już niewygodnie.
Wyciszenie bardzo słabe, przy prędkościach autostradowych trudno normalnie rozmawiać.
Małe spalanie, tanie części. Jak ma się sprawdzonego mechanika i nie odkłada napraw utrzymanie wychodzi naprawdę tanio.
Sporo drobnych usterek w stylu wyciek oleju (do wymiany gumowy wąż za 100 zł), falowanie obrotów (nie łącząca kostka od przepływomierza), zacinająca się tylna wycieraczka, co jakiś czas ekran radio potrafi się zresetować (czarny ekran przez kilka minut)...
Nigdy mnie nie zawiódł. Najpoważniejsza usterka, która mnie dotknęła to nieszczelna poduszka zawieszenia - tylne koła szorowały i obijały się o nadkola, ale zdołałem wrócić do domu (około 100 km). Za wymianę obu poduszek zapłaciłem 2.5 tys. zł (w ASO).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 109KM 80kW [l/100km]

6,4