Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2010
Citroen Grand C4 Picasso I 2.0 HDi 136KM 100kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Funkcjonalność
Genialne auto ! Jest to mój pierwszy Francuz i oczywiście jak większość byłem sceptyczny co do zakupu tego auta. Samochód kupiłem używany ale w salonie citroena z gwarancją - zatem istotne ze jest to auto serwisowane i nie typu "Niemiec płakał jak sprzedawał". Ergonomia i funkcjonalność jest wyjątkowo przemyślana - próżno jej szukać w autach niemieckich czy japońskich. Opuszczane zawieszenie, które wcale się nie psuje a jego naprawa nie jest kosztowna, ksenony, szklany dach, pełny automat,nawigacja i fotele jak bym je wymontował z domu. Zdecydowanie jak tylko skończy mi się leasing zamierzam kupić nowego grand Picasso
Ekonomiczny, cichy, bardzo elastyczny i co ważne bardzo tani w serwisowaniu np. Wymiana płynu fap na oryginalny 600 pln (w BMW płaciłem za identyczną wymianę ponad 2000 pln).
Pod warunkiem, ze korzystacie z automatu tzw. PEŁNEGO czyli klasyczne hydraulicznej skrzyni biegów - skrzynia to Aisin, czyli japońska niezawodna technologia. UWAGA: Citroeny w większości wypadkow występują ze skrzynia półautomatyczną tzw. MCP, ktora jest wielką i do tego awaryjną pomyłką. Zwróćcie uwagę przy ewentualnym zakupie na ten element.
Precyzyjny, lekki i sprawiający wrażenie płynięcia.
Sferyczna szyba przednia, szklany dach, wielkie boczne szyby, wysoka pozycja kierowcy - lepiej bym tego nie wymyślił
Przestrzeń, funkcjonalność, schowki, składane siedzenia i wiele wiele innych
Nigdy nie zaparowały mi szyby, szczególnie w deszczowe chłodne dni. Klimatyzacja zawsze i bardzo sprawnie dzial. Prawie nie słychać jej pracy
Znakomita, dużo miejsca na nogi.
Podwójne szyby, pełne wyciszenie. Gdyby nie silny podmuch, to nie czułbym, ze mijam się z tirem
Wyjątkowo tanie części , nawet w przypadku nowych aut.
Z tym wyposażeniem nie ma konkurencji cenowej na rynku
Po przejechaniu 40 tys. Wymieniłem płyn fap (eksploatacja) i zepsuła mi się tylnia wycieraczka - automat włączył ją przy cofaniu jak była przymarznięta. Reesta to tylko oleje, filtry itd.
Citroen Grand C4 Picasso I