Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2008
Citroen Grand C4 Picasso I 2.0 HDi 136KM 100kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzen wygoda silnik to moj pierwszy diesel
Nigdy nie miałem uprzedzeń do citroena kiedyś miałem bx w benzynę 8 lat i byl super.moje poprzednie było mondeo też byl bez zarzutu z racji większej rodziny potrzebowałem większe auto wybór padł na c4 porządnego egzemplarza szukałem cztery miesiące w końcu znalazłem i jestem bardzo zadowolony
Silnik super to wkoncu citroen . Mondeo było mocniejsze ale benzyna wiec zbieralo się gorzej
Fajnie że automat gorzej ze to mcp tragedii nie ma ale jest trochę powolna zmiana biegów
Zawsze mogło by być lepiej ale i tak jest dobrze nie jest to co prawda bx na hydraulice
Komfort siedzeń przestrzen wewnątrz jakość tapicerek plastikow bez zarzutów . Mam wersje exklusiw wiec jest lepiej niż w innych wersjach
Pierwsze wrażenie trochę mnie zszokowalo ale powiem szczerze ze ogarnolem to bez problemów
Klima automatyczna dwu strefowe z nawiewami na tył spokojnie daje radę latem i zimą
Przód i drugi rząd siedzeń bardzo dużo miejsca trzeci rząd dla dzieci jeszcze da radę. Latem jechaliśmy w sześciu na wakacje braliśmy dodatkową osobę co prawda dziecko ale było dobrze przez tydzień przyjechaliśmy 1200 km bez kufra na dachu i daliśmy radę
Do 120 jest dobrze potem już zaczyna być coś słychać ale nie jest zle
Przez rok przyjechałem 15000 km. Jest dobrze
Nie ma tak dobrego dobrze wyposażonego auta za tak niewiele jeździłem wieśvagenem i nigdy więcej jak naradzie to tylko ford mondeo może citroenowi dorównać
Narazie brak jedynie wymiana oleju filtrów rozrządu i napelnienie klimy
Pęknięta sprężyna z przodu od najechaniu na dziurę i wymiana chłodnicy klimatyzacji (przegniła i zaczęła ciec )

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

6,1