Ocena kierowcy - Citroen Jumpy I

Emil, 14 lat temu
Silnik 2.0 TD 94KM 69kW
Rok produkcji 2001
Citroen Jumpy I 2.0 TD 94KM 69kW 1994-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika, moc, bezobsługowość...
Zawieszenie : Wachacze - co ok 60 000km
Nie widzę lepszego busa. Mam wersję LONG, wzmacnianą. Nie jeździ ich dużo ale naprawdę warto zapłacić więcej niż za zwykłą. Długo szukałem samochodu tej wielkości (jest większy od T4), kosztuje stosunkowo mało jak na swój rocznik (zadbany ok 15000zł), oferuje kierowcy komfort w jeździe, pozwala naprawdę dużo załadować. Nie trzeba się wstydzić na drodze - można spokojnie wszystko wyprzedzać.
Samochodem zrobiłem 160000km, silnik bezobsługowy, cichy, dynamiczny nawet z ładunkiem.
Skrzynia na linkach, nie jest źle jeżeli się dba, jednak daje 4.
Co 60000km wymieniam wachacze, pozatym tył bezobsługowy. Mam wersje LONG wzmacniana, ładuje na nią zawsze 1100kg i nie ma kłopotów.
Duże lusterka, drzwi rozsuwane przeszklone, tylne także - nie mam żadnych problemów z manewrowaniem.
Wszystko pod ręką, posiadam bogatą wersję i nie mam problemów ze znalezieniem czegokolwiek.
Posiadam oryginalną przegrodę grodziową - dodatkowo webasto, w zimie przy każdej temp. szybko się robi ciepło. W lecie - otwieram okna i jest ok:)
Mam 194cm wzrostu - mieszcze się spokojnie. Pasażer obok również ma wygodnie.
Najlepszy bus jakim jeździłem pod tym względem! T4 to puszka, w której tak huczy, że przy trasach ok 300km nie da się wytrzymać. Tutaj przy 100km/h jest bardzo cicho, do 140 spokojnie można rozmawiać.
Zużycie paliwa: na pusto - trasa 6L, miasto 7,5L załadowany - trasa 6,5-7L, miasto ok 8L. REWELACJA przy tych osiągach!
Nie widzę żadnej alternatywy - tylko coś z trójki SCUDO/JUMPY/EXPERT
Zacinający się zamek drzwi przesuwanych - jedyna rzecz która denerwuje.
Przy takim przebiegu NIC się nie psuje - co 10000km wymieniam olej na pełen syntetyk MOTULa, wszystkie filtry i nie boję się jechać w każdy zakątek Europy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 94KM 69kW [l/100km]

8,2