Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

remi, 10 lat temu
Rok produkcji 2002
Citroen Xsara Picasso 1.6 95KM 70kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
mam xsare tyle, że picasso. co naprawiałem to silniczek krokowy, objawy: auto początkowo falowało, po dwóch latach falowania mechanik przeczyścił przepustnicę, efekt silnik za każdym razem wchodził na obroty, jakby gaz na max był wciśniety oczywiście silnik krokowy valeo 200zł. Dalej uszczelka wału, kapał olej. Dalej opornica na wentylatorze, po zagrzaniu silnika wentylator na chwilę się włączał po czym wyłączał, koszt 100zł. Oczywiście nim doczytałęm na forum co to za awaria wymienili mi \"fachowcy\" termostat i czujnik cieczy. Dalej stukała przekładnia kierownicza: łożyska na mcpersonie 300zł. Ciekł silnik: uszczelka na wale, przy okazji docisk sprzęgła 400zł. Teraz kwiatek, naczytałem się, że trzeba przy przebiegu 160tys km wymienić ułożyskowanie tylnej belki i wybrałem się do PIŁY ponoć najlepsi fachowcy w Polsce i naciągneli mnie na 1800zł. Łożyska były świetne, wyżłobiły tylko w belce małe rowki i fachowcy stwierdzili belka do wymiany. Niby w opiniach było, że nie naciągają... ach. Nie spieszcie się z tą wymianą łożysk, chyba, że koła się rozejdą:) Dużym problemem jest pękanie linki od sprzęgła, pękła mi dwa razy przy przebiegu 165tys, wymieniłem w Niemczech 124EUR, po czym pękła znowu po 10tys. km. Mechanik mówił, że można linkę naprawić, ponieważ sama linka nie pękła tylko element linki na końcu i się wysunęła. Jakby nie było jazda bez sprzęgła jest kłopotliwa. Poza tym auto mega pakowne. Bardzo duży promień skrętu. Silnik 1.6 na tracie nawet 6L/100, średnio 7,5L/100km. Elektronika stabilna, wbrew temu co mówią. Zamki w drzwiach się zapiekają od uzywania pilota, pomaga WD 40. Gazu nie założyłem bo kasa poszła na \"regenerację tylnej belki\". Ogólnie auto bardzo fajne dobra pozycja za kierownicą, dobrze trzyma się drogi. Trochę mało koni 97KM ale skoro musi to jedzie. Zimą jeden obrót i silnik chodzi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 95KM 70kW [l/100km]

Citroen Xsara Picasso