Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

zino, 7 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2001
Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Nigdy nic się nie popsuło - a tego się bałem kupując francuza.
Karoseria : Pokazały się bąbelki na progach z obu stron.
Przestronne, przyjemne autko rodzinne. Nigdy mnie nie zawiodło. Ponadczasowy wygląd sprawia że zawsze wygląda fajnie. Oczywiście demon prędkości to to nie jest ale zapewniam, że na miejsce zawsze dowiezie - jeżeli o nie dbamy.
Nigdy nic sie nie działo. Odpala "od kopa", nie bierze oleju (TOTAL 10W40).
Bez uwag. Nigdy nie zawiodła.
Dość szybko kończą się łączniki stabilizatorów ale to nie dziwne skoro na jednej ulicy mamy milion studzienek itp.
Dobra widoczność - czasami przeszkadza słupek przy spoglądaniu w lewo no i w przedniej szybie przy słonecznym dniu odbija się podszybie utrudniając trochę obserwację drogi. Ja jeździłem w okularach polaryzacyjnych i było ok.
Sam nie wiem co gdzie mam ukryte tyle jest miejsca.
Klimatronik działa super. Bardzo czuły na zmiany temperatury. Płynna regulacja co pół stopnia. Raz padła dmuchawa - wymieniłem i cały czas ok.
4 osoby nie ma problemu, 5 już ciasnawo - ale ja zawsze za kierownicą więc nie narzekałem.
Przy 120 już trochę głośno
Jak to auto - bez dodatkowych ekstra wydatków ale za wygodę trzeba płacić. Paliwko, oleje, filtry itp. Jak każdy samochód.
Super wygodne autko za śmieszne pieniądze. Nasi wolą tdiki z Niemiec i dlatego super francuskie autko można kupić za 70 % ceny niemieckiego.
Przez 4 lata wymieniłem dmuchawę nawiewu - jedyna usterka. Pozostałe to wynik eksploatacji - klocki, tarcze, sprężyny, amorki. Łożysko przód.
Brak
Citroen Xsara Picasso