Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

JarekW, 3 lata temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Slyszalem opinie, że zawieszenie "leci" Może to kwestia dróg i jak się po nich jeździ. Ja po kilkudziesięciu tkm wymieniłem tylko amortyzatory bo belkę regenerowalem przy 170tkm. Wiem, że teraz przy przebiegu ok 250tkm wymieniane były końcówki drążków.
Miałem xarę 3 lata ale potrzebowałem szybszego i lepiej prowadzacego się samochodu. Ten sprzedałem szwagrowi. Jeździ do dziś. Samochód bardzo pojemny. Idealny dla rodziny nawet 2+3, i na miasto. Fotele jak dla mnie wygodne. Nawet kilku czy kilkunastogodzinna podróż nie była męcząca. Latem bardzo się nagrzewał na słońcu.
Do miasta wystarczy. Na trasy też ale przy spokojnej jeździe gdyż trochę brakuje mocy na taką budę. Silnik ogolnie malo awaryjny.
Nie było tragedii.
Nie wiem czy tylko mój tak miał, ale przy prędkościach autostradowych nie prowadził się zbyt pewnie i stosunkowo czuły na boczne podmuchy a zawieszenie sprawne.
Jeśli nie był bity to wszystko powinno być w porządku. Ale jedna wada. Ruda na przedniej części progu z obu stron.
Widoczność jak na ambonie- myśliwi wiedzą co to;) Jednak czujniki parkowania się przydają.
Ok
Ze względu na dużą powierzchnię szyb latem w środku jest naprawdę ciepło a klima chociaż sprawna radzi sobie średnio, zwłaszcza jeśli chodzi o tylną część kabiny. Z ogrzewaniem jest trochę lepiej.
Tego jest sporo. I z przodu z tylu. Jeśli ktoś nie jest kurpulentny to miejsca w samochodzie może zmienić bez wychodzenia z auta:) Plus za regulowane tylne fotele.
Trzeba wziąć pod uwagę, że jednak jest to samochod spory w środku, taka trochę puszka więc rezonans jest. Ale biedy nie ma. Spokojnie można rozmawiać czy ciszej słuchać muzyki.
Z doświadczenia raczej mało żenujący kieszeń.
Jak najbardziej na plus.
Kilka razy musiałem wymienić żaróweczki w panelu klimy i licznika.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]