Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

Rico, ponad rok temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Citroen Xsara Picasso 1.8 i 16V 116KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Dawniej uważalem ten wóz jako wyjątkowo brzydki. Nie sądziłem że kiedyś go kupię. Z uwagi na maly budżet i 3 ważne kryteria (oszczędny-lpg, pojemny i wygodny) niewiele było na rynku.Egzemplarz, który kupiłem miał sporo usterek przez zaniedbania ale z racji niskiej ceny i tego że jestem mechanikiem postanowiłem spróbować. Takie podejście motywuję tym że jeżeli doinwestuje auto na nowych częsciach to mi posluży. Kalkulacja była prosta- ile mnie wyniesie żeby było fajnie. Po drodze wyszło trochę drobnostek. Tak stopniowo auto wróciło do pełnej sprawności ale przejdźmy do oceny. Silnik- super do gazu, suchy, bezproblemowy ale nie licz na super przyspieszenie. Skrzynia biegów bdb, zmiana biegów precyzyjna, dobrze że stopniowana. Karoseria - progi wymieniłem ale poza tym ładnie. Wnętrze - ciekawe, wygodne, pojemne. Po ogarnięciu polubiłem to jajko bo miło się jeździ. Teraz takie rady dla szukających: elektronika nie jest zła jeśli masz niemiecką ( Siemens, Bosch) niestety Sagem podobno niezbyt. Ja mam Bosch i wszystko działa jak należy. Podsumowując auto na 4 dla osób z niskim kapitałem, częsci raczej tanie. Pozycja wysoka, wsiadanie wygodne, widoczność super. Trochę małe lusterka ale mi to nie przeszkadza. Ogólnie mogę polecić dla rodzin, dla serwisanta skrzynki z narzędziami bez problemu. Tylne fotele wypinanie osobno więc można tak jak ja powiększyć przestrzeń ładunkową.
Spalanie miasto 11 LPG trasa 8

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]