Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Gdy poprzednie auto dokonywalo zywota, dlugo z zona rozgladalismy sie za nowym autem. Poprzednik spod znaku opla przyspozyl nam wielu nieprzewidzianych wydatkow i dodatkowo wnetrze stalo sie ciut przymale jak dla rodziny 2+2 + pies. dodatkowo 12 letna astra nie miala klimy co bylo wielkim jej mankamentem - coprawda wszyscy mowili ciesz sie ze nie masz klimy - bo tam jest duzo do psucia. Poszukiwania byly naprawde dlugie zmudne i w pewnym momencie okazaly sie bezcelowe - gmeranie w sprwadzonych autach i nieustanne doszukiwanie sie przekreconego licznika czy ukrytej naprawy powypadkowej, po obejrzeniu kolejnych 5 wrakow, zmusilo nas do skierowania sie w strone salonow sprzedazy nowych samochodow. byly jazdy probne i wielkie rozmowy o cenie, ktore w skrocie ujme tak: vw z touranem - fajne auto ale cena z kosmosu i dodatkowo stres ze znajdzie sie jakis bambaryla i zechce pozyczyc se samochod i nawet go nie odda. toyota corolla verso - fajnie gwarancja, fajnie jakosc - tylko cena nas zawrocila na ziemie. pozostaly francuzy - tutaj wielka obawa i wywiad wsrod znajomych. Scenic mimo wiekszego wnetrza odpadl w przedbiegach po opinii dwoch kolegow zony, ze strasznie duzo czasu spedzaja w serwisie. Pozostala xsara picasso, nie bylo wtedy na rynku jeszcze c4 picasso a szkoda bo pewnie w dniu dzisiejszym padlby wybor na nia. Picasiak uzekl przede wszystkim wnetrzem olbrzymim. Corka mowil ze jej sie ten okraglutki najbardziej podoba. zonie tez przypadl do gustu. Wlasciwie wieciej ona teraz nim jezdzi - ja jestem skazany na sluzbowa skode octavie - ech. na wyjazdy urlopowe i tak zabieramy boxa na dach, bo musimy miec troche miejsca dla zwierzatka, ktore zawsze z nami wyjezdza. Obaw bylo naprawde wiele. francuska jakosc, zawrotne ceny czesci. A po pieciu latach wyszlo tak. sposrod calej czworki jaka bralismy pod uwage to auto bylo najtansze. wyposazenie na podobnym poziomie a nawet lepszym, klimatronik i wszystko elektryczne. Jak do tej pory oprocz materialow eksploatacyjnych nic nas nie zatrzymalo w drodze. Po gwarancji zrezygnowalismy z uslug aso i koszty przegladow wraz z materialami zamykaja sie w 350 zlotych czyli polowa ceny tego co zyczylo sobie aso. Mam nadzieje ze auto dalej bedzie nam dobrze sluzylo i z cala odpowiedzialnoscia polecam ten pojazd, kazdemu kto potrzebuje duzego auta, ktore bez problemu bedzie jezdzilo
jak na tak stary motor doskonale - daje rade
precyzjne da sie zalaczac biegi
a czego mozna wiecej oczekiwac od auta tej klasy
wysoka pozycja za kierownica i dodatkowo doskonale przeszklone wnetrze
wszystko tam gdzie trzeba
w duzej mierze w duzym aucie daje rade
w sam raz
tutaj mogloby byc troche lepiej
zima do 7 litrow w miescie na trasie 4,6 lepiej sie nie da
za ta cene nie ma lepszego auta o tej wielkosci na rynku
5 lat i zadnego malego zonka
i tu wielkie zaskoczenie in plus

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

5,9