Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

lukblo@poczta.fm, 17 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Generalnie mimo awryjności jestem zadowolony - mając 2 małych dzieci i żonę, która lubi brać dużo bagażu trudno znaleźć bardziej pakowne auto w tej klasie. Silnik super, pali niewiele, przyspieszenia OK. Jeździ się wygodnie i nawet po dłuższej trasie nie bolą plecy czy nogi. Niestety, co 2-3 m-ce coś siada i trzeba szukać majstra, bo serwis firmowy za drogi.
bezusterkowy, dobra elastyczność, średniogłośny - ale to diesel
biegi wchodzą ciężko, ale precyzyjnie
byłoby bardzo dobrze, gdyby nie awaryjność (patrz niżej)
przeszkadzają szerokie słupki boczne, w słoneczne dni faktycznie deska odbija się w szybie i trochę przeszkadza
generalnie szystko przemyślane
climatronic - byłoby super, gdyby nie usterka (patrz niżej)
jestem wysoki i fotel mam dośc daleko odsunięty, a mimo to z tyłu zostaje jeszcze dużo miejsca; bagażni ogromny
generalnie do 130/godz. jest cicho, powyżej silnik słychać, ale nie przeszkadza
w mieście pali ok. 7-8l/100km, w trasie ok. 6-7l/100km - przy normalnej jeździe; ekonomicznie udało mi się na trasie zejść do 5,5l/100km- wszystko z włączoną klimą
Używane w rozsądnych cenach; nowe po promocji - rewelacja.
największa wada tego auta to awaryjność - a to zacięły się zamki, a to urwał się ograniczni drzwi, a to przestała działać pompka spryskiwacza itd.
Wymieniałem prawie całe zawieszenie (tylna belka, przednie amorytzatory, łożyska na kolumnach); poza tym wymieniałem kompresor klimatyzacji, bo sie rozszczelnił
Citroen Xsara Picasso