Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Sedan

Grzegorz, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Właściwie oprócz komfortu jazdy w dłuższej trasie to nic pozytywnie nie zaskoczyło.
Zawieszenie
Karoseria : Bardzo słabe blachy
W ocenie od jeden do pięć, maksymalnie co można dać to słaba \"dwójka\", samochód przysparza więcej problemów niż radości z użytkowania. Nie przejechałem ani razu 1000 km, aby nie trzeba było wykonać poważniejszej naprawy. Kupiłem go za 5 tys., dołożyłem 4,5 tys. i sprzedałem za 2 tys.
Delikatny samochód. Poprzedni właściciel widać nie dbał za bardzo o autko i silnik po 160 tys. km (o ile to realny przebieg) miał wiele zastrzeżeń. Ciągłe problemy z ciśnieniem w wężach i pękające węże to tylko najmniejsze drobiazgi. Ogólnie silnik 1,6 w takim samochodzie to poroniony pomysł.
Właściwie bez żadnych zastrzeżeń, nie miałem problemów podczas użytkowania samochodu.
Jeśli chodzi o układ jezdny tego samochodu to jest to jego pięta achillesowa. Po zakupie robiony stopniowo niemal cały przegląda zawierzenia, następnie przy zrobionych 20 tys spokojnej jazdy, konieczna była ponowna wymiana (wcześniej lub później) wymienionych już wcześniej elementów.
Bez zastrzeżeń. Można powiedzieć taki standard.
Jeśli chodzi o ergonomię to tutaj pasuje doskonale do tego samochodu określenie Niższa klasa średnia. Nie ma szału, ale tragedii również nie.
Wentylacja i ogrzewanie w samochodzie to niestety drugi obok układu jezdnego słaby punkt tego samochodu. Jeśli mieliśmy temperaturę ujemną to o skutecznym ogrzewaniu ciężko było myśleć. Nawiew na szyby w funkcjonował w stylu polskich produkcji z lat 80-tych.
Przestrzeń w samochodzie wystarczająca, właściwie jeden z niewielu elementów, do których nie można się poważniej przyczepić.
Wyciszenie bez rewelacji, ale również nie było tragedii. Właściwie bez zastrzeżeń.
Ekonomiczność również nie powala na kolana. Podczas jazdy miejskiej na LPG uda się zejść do max 12 l/100km. Na trasie bez szaleństw udało się zejśc raz do 10 l/100km. W zimie podczas jazdy miejskiej 15l/100km to niemalże standard. Prawdziwy pożeracz paliwa.
Mimo niskiej ceny, mój model to skarbonka. Jeśli nie jesteście \"złotą rączką\" to omijajcie go z daleka, bo przysporzy Wam mnóstwo zmartwień.
Cały czas coś się w aucie \"sypało\" a to wspomniane pękające węże, a to problemy z elektryką i szybami, a to znowu zamarzający regularnie w zimie centralny zamek. Takich niuansów było bardzo bardzo dużo.
Zawieszenie to temat niemalże na epopeję narodową. Tak samo ciągłe problemy z silnikiem i układem chłodzenia.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

12,3