Ocena kierowcy - Dodge Caravan III Minivan

Marcin i Joanna, 13 lat temu
Silnik 2.4 16V 152KM 112kW
Rok produkcji 1999
Dodge Caravan III Minivan 2.4 16V 152KM 112kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Płynie jak po maśłe. Jak by miał hydrauliczne zawieszenie. To duża satysfakcja! Cichy, miły w trasie. Człowiek się nie męczy.
Zawieszenie : drążki stabilizatora, co ok.50-80tys.km, tanie (20zł/ szt.), samemu się wymienia
Silnik : olej tradycyjny, może być normalny amerykański, nie potrzeba żadnych wynalazków !
Układ elektryczny : im wiecej bajerów tym częściej narażona na małe usterki. Chdzi mi np. o elektrycznie uchylne lusterka . Trzeba uwarzać żeby nic na siłę nie wyłamać w napędzie!
Ogólnie nabrałem zaufania do samochodów produkcji USA! Nie mam natomiast zaufania już nawet do Opla. Miałem Forda i Opla od nowości i przeraża mnie tandeta Europejczyków. W amerykańcu wszystko jest jak należy, w Europejczyku na styk, żeby nie za wiele, za dużo. Blacha w Amerykańcu jak dzwon, w Europejczyku po 4 latach wyszła korozja na rantach podszybia i profilach wewnętrznych gdzie nikt nie zagląda. A szkoda! Jak wymieniali szybę wyszło szydło jakości Europejskich aut. Rant pod szybą wyglądał w Oplu jak szczota postrzępiona od rdzy. W żadnym Voyagerze nie miałem tym żadnego problemu, a kupowałem z drugiej ręki! Części tak samo dostępne do Amerykańców jak do innych, ceny podobne. Wytrzymałość, trwałość fizyczna zauważalna większa, ponad normy. Polecam, miałem już 4, jestem zadowolony!
Świetny, elastyczny silnik. Nawet nie tak dużo pali jak straszyli. W zimie po mieście: 10l benzyny, 12l gazu. W trasie spalił nawet 8l gazu, nieźle! Fajnie się jedzie w trasie jednostajne 110-120km/h. Cicho, płynie, można słuchać audycji lub dobrej muzyki klasycznej!
Nie narzekam choć jest dziwnie stopniowana. Nie zawiodła mnie nigdy (przejechałem osobiście ok.100 tys.km) Wolę manualną od automatu bo jest praktycznie bezobsługowa, tańsza ;)
Bajka, samochód prowadzi się jak zdalnie sterowany. Jedno co zauważyłem że na zimowych oponach ma lepszą przyczepność po deszczu(?) także latem! :) Trochę dziwne!!! No cóż - ciężki klocek, ma inercję jak pociąg z węglem!
Doskonała! Duża przednia szyba podatna na kamyki z jezdni. Trzeba o tym pamiętać i nie trzymać się tirów!
W porównaniu do innych (14 samochodów), które miałem to jest to faworyt. Trochę zbyt niski ale taka jego uroda. W końcu to nie dostawczy tylko van! W odróżnieniu do tandetnego Forda Galaxy z 2003 roku, którego niestety miałem rozsuwane drzwi z dwóch stron są cudownym wynalazkiem. Bagażnik w sam raz, możliwość przestawiania siedzeń. Brakuje stoliczków w siedzeniach dla pasażerów (malusi szczególik). Za to są trzymaki na kubki!
Super! Dawno nie miałem tak sprawnie działającej wentylacji. Nawet w nowym Europejskim aucie za prawie 100tys.zł nie ma tak dobrze jak tu! Nagrzewa się zimą szybko i skutecznie.
Ogólnie ok, rozsądnie. Już wspominałem jestem duży, wysoki więc dla mnie troszkę za niski, ale... kiedyś wstawię szyberdach ;) Kierownica powinna mieć regulację odległości od deski rozdzielczej do klatki piersiowej(u mnie nie ma, szkoda!) Fotel kierowcy powinien mieć możliwość dalszego odsunięcia w tył (nie ma, standard) Z tyłu miejsca wystarczająco. Na wakacje (wyjazd) proponuję wyjąć jeden rząd siedzeń w tedy jak salonka. Warto szanując tapicerkę podłogową położyć czarne, dodatkowe wycieraczki.
Doskonałe. Już wspomniałem. Przy 110-120km/godz. można delektować się muzyką i widokami! Raz próbowałem dużo szybszej jazdy na długiej, pustej proste i wypadło znakomicie. Rozpędziłem bez problemu do 180km/godz., samochód jechał stabilnie, w miarę cicho czego nie powiem o innych Europejskich, nie skakał, nie pływał, czułem się w miarę bezpiecznie. Na postoju w pojemności 2,4cmm, po za miastem, czasem słychać pracę silnika. Czasem! Przy oponach zimowych na których mój egzemplarz o dziwo jeździł stabilniej nawet latem (...?) nie słychać szumu jak w osobowych. Nie wiem czy wszystkie tak mają ale już jeżdżę 4 -tym Voyagerem i każdy na zimówkach trzymał się lepiej. Dziwne? Ciężkie pudło...
Jest lepiej niż myślałem. Miałem Voyagera z silnikiem 3,8 który palił 15/100 a ten 2,4cmm pali tylko 10l benzyny po mieście, 11-12l. gazu. W trasie potrafi spalić 8l gazu przy spokojnym trybie. Jestem zadowolony! Ford Galaxy palił dokładnie tyle samo albo więcej, a miał mniejszy silnik. Nie rozumiem? Ogólnie nabrałem zaufania do samochodów produkcji USA! Nie mam natomiast zaufania już nawet do Opla. Miałem Forda i Opla od nowości i przeraża mnie tandeta Europejczyków. W amerykańcu wszystko jest jak należy, w Europejczyku na styk, żeby nie za wiele, za dużo. Blacha w Amerykańcu jak dzwon, w Europejczyku po 4 latach wyszła korozja na rantach podszybia i profilach wewnętrznych gdzie nikt nie zagląda. A szkoda! Jak wymieniali szybę wyszło szydło jakości Europejskich aut. Rant pod szybą wyglądał w Oplu jak szczota postrzępiona od rdzy. W żadnym Voyagerze nie miałem tym żadnego problemu, a kupowałem z drugiej ręki! Części tak samo dostępne do Amerykańców jak do innych, ceny podobne. Wytrzymałość, trwałość fizyczna zauważalna większa, ponad normy.
Ponieważ nasprowadzano ich dużo do Polski to cena wyjątkowo atrakcyjna! Pamiętajcie o Europejskich światłach (diagnostyka) i bajerach które nie zawsze są potrzebne a zawadzają. Wartość - głównie użytkowa. Rynkowa, ze względu na masowy import super niska. Pocieszające, że na wartości już szybko nie traci ;) Wart zakupu, przyjemność i satysfakcja w prowadzeniu gwarantowana! Bez wodotrysku ale po prostu dobrze, jak należy, porządnie!
Ogólnie nabrałem zaufania do samochodów produkcji USA! Nie mam natomiast zaufania już nawet do Opla. Miałem Forda i Opla od nowości i przeraża mnie tandeta Europejczyków. W amerykańcu wszystko jest jak należy, w Europejczyku na styk, żeby nie za wiele, za dużo. Blacha w Amerykańcu jak dzwon, w Europejczyku po 4 latach wyszła korozja na rantach podszybia i profilach wewnętrznych gdzie nikt nie zagląda. A szkoda! Jak wymieniali szybę wyszło szydło jakości Europejskich aut. Rant pod szybą wyglądał w Oplu jak szczota postrzępiona od rdzy. W żadnym Voyagerze nie miałem tym żadnego problemu, a kupowałem z drugiej ręki! Części tak samo dostępne do Amerykańców jak do innych, ceny podobne. Wytrzymałość, trwałość fizyczna zauważalna większa, ponad normy. Jeśli chodzi o detale to także nie jest tak w Voyagerze, że coś samo odpada czy się wypacza i odskakuje. Jest i działa, chyba że ktoś zepsuje własnoręcznie.
Duża niezawodność. Miałem już 4 Amerykańskie auta. Mam większe zaufanie niż do Europejskiej tandety ----------------- Ogólnie nabrałem zaufania do samochodów produkcji USA! Nie mam natomiast zaufania już nawet do Opla. Miałem Forda i Opla od nowości i przeraża mnie tandeta Europejczyków. W amerykańcu wszystko jest jak należy, w Europejczyku na styk, żeby nie za wiele, za dużo. Blacha w Amerykańcu jak dzwon, w Europejczyku po 4 latach wyszła korozja na rantach podszybia i profilach wewnętrznych gdzie nikt nie zagląda. A szkoda! Jak wymieniali szybę wyszło szydło jakości Europejskich aut. Rant pod szybą wyglądał w Oplu jak szczota postrzępiona od rdzy. W żadnym Voyagerze nie miałem tym żadnego problemu, a kupowałem z drugiej ręki! Części tak samo dostępne do Amerykańców jak do innych, ceny podobne. Wytrzymałość, trwałość fizyczna zauważalna większa, ponad normy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 16V 152KM 112kW [l/100km]

9,6