Ocena kierowcy - Dodge Durango II

Stefan Waczyński, 2 lata temu
Silnik 5.7 i V8 AWD 350KM 257kW
Rok produkcji 2005
Dodge Durango II 5.7 i V8 AWD 350KM 257kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Duży, wygodny i dynamiczny samochód, nawet dla 7 osób. Coś co waży ponad 2,2 tony, musi spalić (LPG mile widziane). Model dość historyczny, ale wyposażenie zaskakuje. Automatyczna blokada antykradzieżowa drzwi. Włączenie świateł w momencie zamykania/otwierani samochodu, zmiana kąta lusterek bocznych, w trakcie cofania, pomiar ciśnienia w kołach, automatyczne światła zmierzchowe - po zainstalowaniu żarówek dual-led jako świateł dziennych i kierunkowskazów, automatyczne zmierzchowe włączanie świateł mijania jest genialne. Fotel kierowcy z pamięcią dla dwóch osób. Przyciemniane lusterko wewnętrzne i lewe zewnętrze kierowcy. Itd. itp...
5.7 V8 Magnum - dużo radości z jazdy
Mimo 5-ciu biegów, bardzo płynnie przełącza. Skrzynia jest typu "adaptacyjnego", zmienia przełożenia w zależności od stylu jazdy a nie obrotów.
Ja nie narzekam, komfortowy, bałem się efektu "łodzi", ale raczej nie występuje.
O ile elementy zawieszania, mimo ataków korozji, są w niezłym stanie, o tyle sama karoseria już nie jest taka "dzielna".
To duże autko, nie jest źle.
Trochę "rozproszone" zarządzanie całością.
Jak już wspomniałem wcześniej, to duże autko, trzeba dać mu chwilę.
Całkiem ustawne M7 (czyli na 7 osób).
Tłumik ma customowy, dźwięk przy wyraźnym przyspieszaniu słychać, ale jak :) .
Albo fajny, albo tani ....
Autko jest obrzydliwie tanie w stosunku do oferowanego komfortu.
Trzeba go trochę "zrozumieć". Jak się wysiada bez używania stopnia, to łamiemy plastiki przednich siedzeń i zrywamy szycie skóry suwając pewien element naszego ciała po siedzeniu. W czasie ulewy, leje się woda do komory silnika - poprawić uszczelnienie. Zakonserwować wtyki gniazda zasilania przyczepy. Nie używać blokad napędu "na twardym". fatalnie wymienia się żarówki kontrolek deski rozdzielczej.
Autko z 2005, nie miałem poważnych usterek. Ale trzeba dbać o wymianę wszystkich "płynów". nie tylko silnik, ale też mosty, skrzynia biegów oraz mechanizm załączania napędów "terenowych". Silnik - nie przeciągać powyżej 10-12 tys km (uwaga km nie mil - w milach są ustawione niektóre liczniki).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.7 i V8 AWD 350KM 257kW [l/100km]

14,0