Ocena kierowcy - DS 4 II Hatchback

DS 4 II Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW od 2021 - Oceń swoje auto
Karoseria : wygląd
Zawieszenie : komfort resorowania
Inne : wyciszenie!
Inne : francuska ergonomia kabiny ale idzie się przyzwyczaić
Samochód stylistycznie wzorowany na Lexusie i Infiniti, na ulicy wygląda przepięknie. Wyposażenie z segmentu premium, wyciszenie i komfort resorowania najlepszy w swojej klasie. Zdecydowanie nie dla osób lubiących sportowy styl jazdy, to samochód do spokojnego crusingu i masowania pleców :)
Zdecydowanie warto dopłacić do 1.6 Puretech bo ma 4 cylindry a 1.2 ma 3 i to jest odczuwalne. Dopłata do hybrydy to 30 tys, u mnie się nie opłaciło. Sam silnik w 90% niesłyszalny, na trybie Sport oprócz większego hałasu niewiele się dzieje. Duet nastawiony do spokojnej jazdy.
8 biegowy automat, troche ospały, w większości przypadków jest mega płynny, na zimnym czasami przez chwile z płynnością gorzej ale nie tylko ten automat tak ma (w sumie to chyba większość tak dzisiaj ma..)
Mam skanowanie drogi, 90% nierówności pochłania nieodczuwalnie mimo kół 19", zawieszenie bardziej z tych pływających aczkolwiek już nie ma bujania jak w DS3 zwłaszcza na zakrętach
Lakier perłowy wygląda świetnie, sylwetka auta ponadczasowa i na parkingu obok Golfa 8 ten drugi wygląda jak podlotek z osiedla
Kamera cofania ma spryskiwacz i obraca się z ruchem kierownicy, niektórzy narzekają na widok z tylnej szyby ale to auto ma zabudowe czołgu to jak może być inaczej
Guziki do sterowania szyby w takim miejscu, że przy otworzeniu szyby w lekkim deszczu woda od razu na nie leci.. mogły zostać na tunelu środkowym jak w DS3.. pozostałe rzeczy - cóż, po francusku, ja się przyzwyczaiłem.. ma fotele z certyfikatem AGR więc w aucie ODPOCZYWAM
Czepiają się tych niewidocznych nawiewów ale ja raz je ustawiłem i mam spokój, fotele mają wentylacje i ogrzewanie
Ja mam 185 cm i z przodu mi wygodnie, z tyłu nie próbowałem ale już widziałem, że raczej ktoś max do 175 cm będzie miał pełną swobodę
W tej klasie nie ma opcji lepiej, ba, nawet w segmencie D będzie ciężko.. przednia akustyczna, boczne laminowane, podwozie dobrze wyciszone i fabryczne opony Michelin ePrimacy dopełniają całości
Wymiana oleju co 15 tys, chyba wolą dmuchać na zimne po przygodach z Puretech
Wersja La Premiere po rabacie 190 tys brutto, podobnie wyposażone (nie maja skanowania drogi i noktowizora) Audi A3 40 TFSI 180 tys po rabacie, BMW 1 200 tys (nie ma rabatów bo teraz nie chcą dać).. DS4 jest z tej konkurencji najcichszy (przednia akustyczna, boczne wszystkie laminowane szyby), ma najwygodniejszy fotel kierowcy (AGR) i wyposażenie z Mercedesa S (noktowizor).. no i ma najlepiej wykonane wnętrze, w Audi plastiki na drzwiach są nawet po wybraniu Feinappa
nowe auto
nowe auto