Ocena kierowcy - DS 5 Hatchback Facelifting 2015

wojtekp67, 4 lata temu
Silnik 2.0 BlueHDi 181KM 133kW
Rok produkcji 2018
DS 5 Hatchback Facelifting 2015 2.0 BlueHDi 181KM 133kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Auto wybrane po wielu wizytach w różnych salonach. Szukaliśmy samochodu szybkiego dla 4 osób i czasami żeby mógł przewieźć 5. Małżonka odrzucała wszystkie długie auta typu superb, passat itp z powodu ew. problemów z parkowaniem. A ja nie chciałem vana ani suva. I znaleźliśmy ds-a. Po wejściu do ds-a moja rodzinka wydała z siebie Łał. :) Takiego efektu nie było nawet w bmw. Wykończenie, design zdecydował. Oczywiście odbyłem jazdę próbną, poczytałem o wadach i decyzja- bierzemy. Fakt- rabat 50 tys. i dobre ubezpieczenie oraz gwarancja też miały swój udział w podjęciu decyzji. Po prawie półtora roku jestem zadowolony. Jest naprawdę ok. Oczywiście ma też wady ale można sie do nich przyzwyczaić.
Sprawdzony diesel od PSA. Bezawaryjny i super pasuje do tego auta. Jednak ponad 1,5 tony potrzebuje mocy i momentu. Z mniejszym silnikiem takiej przyjemności jazdy by nie było. 400 Nm i 181 km robi swoje i auto przyspiesza czy ma 2 pasażerów czy 5. W każdym momencie chętnie reaguje na dodanie gazu i przyspiesza czy jedzie sie 100 czy 160 km/h.
automat japoński. Ma tryb sportowy ale nie używam. W zwykłym trybie wystarczy. Zmienia biegi łagodnie bez szarpania. Nawet przy gwałtownym ruszaniu zmiana biegów odbywa się płynnie. Kilka razy sie zdarzyło przy gwałtownym wciśnieciu gazu była chwila zawahania zanim zredukował bieg do odpowiedniego.
Jest trochę twardo. Z jednej strony to kwestia felg 18 i opon o profilu 235/45 ale zawieszenie jest jednak twarde. Na autostradzie super, jedzie jak przyklejony do nawierzchni, nie jest podatny na wiatr. Ale na wyboistych i nierównych drogach nie jest komfortowo. Osobiście wolałbym trochę bardziej miękkie nastawienia. Hamulce rewelacja - na pewno kwestia dużych tarcz .
samochód może się podobać , jest inny, wyróżnia się na drodze. niestety lakier jak we wszystkich nowych samochodach podatny na zarysowania. ekologia :(
do przodu jest ok. Do tyłu to górę wziął design. Spojler na środku tylnej szyby zasłania widok do tyłu. Trzeba patrzeć nad spojlerem lub pod. :) Na szczęście można ustawić fotel tak żeby w miarę było widać . Przy parkowaniu oczywiście pomagają czujniki i kamera.
- za brak miejsca na telefon, niby jest schowek po lewej stronie od kierownicy ale powinien byc na konsoli środkowej. gniazdu usb w schowku pod podłokietnikiem - też nieporęcznie.
ok. bez uwag. jest nawiew na tylne siedzenia.
Z przodu bez problemu każdy - nawet 2-metrowiec znajdzie odpowiednią pozycję. Z superbem się nie może równać. Ale 3 osoby z tyłu sie mieszczą bez problemu. To kwestia odpowiedniej szerokości. 5 gwiazdka za brak tunelu z tyłu przez co 3 osoba siedzi całkiem wygodnie.
ok. Odpowiednie szyby i wyciszenie robią swoje. Przy 150 km/h jest cicho w samochodzie.
Jak na ciężki samochód ( ponad 1,5 tony) spalanie chyba nie najgorsze. Srednio wychodzi mi 7 l. Po mieście w zależnosci od nogi spala od 7 do 9, w trasie przy 130-150 ok 6 -7,5 l.
kupiłem z dużym rabatem z niezłym wyposażeniem - na pewno taniej niż niemiecka konkurencja
prawie półtora roku jazdy i nic nie stuka, nie trzeszczy. idealnie
ok. Był tylko przegląd.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 BlueHDi 181KM 133kW [l/100km]