Ocena kierowcy - Fiat 500 II Hatchback 3d

Pozytywnie zaskoczony Fiatem, 12 lat temu
Rok produkcji 2008
Fiat 500 II Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładny wygląd, to samochód z charakterem a w dodatku ekonomiczy! No i w końcu można parkować :)
Ocena bardzo dobra. Wiadomo że taki mały samochód ma pewne wady - zawieszenie które wytrzęsie na dziurach, mały bagażnik ale nadrabia wdziękiem, ergonimicznością i przyjemnością z jazdy... Poza tym bardzo pozytywnie zwraca na siebie uwagę na ulicy :)
Mały ale w miare dynamiczny. Do miasta idealny. Na trasie pozwala na spokojna jazde a przy odpowiednich redukcjach nawet na bezproblemowe wyprzedzanie. Udało mi się go rozpedzic do 140 na autostradzie bez większego ślamarzenia ale jestem raczej przeciwnikiem takiej szybkiej jazdy w polskich warunkach...
Musiałem sie długo przyzwyczajać do trudno wskakującego wstecznego biegu ale nie ma co narzekać
Spokojnie wchodzi w zakret nawet przy wiekszych predkościach. Przy wiekszych predkościach całkiem dobrze trzyma się drogi Jak każdy mały samochód jest wrażliwy na wyboje, nawet te najmniejsze ale to już taka specyfika maluchów... Na parkingu wdzięczny, mieści sie niemal wszędzie i podjeżdza nawet pod wysokie krawężniki
Mam wersję z panoramicznym dachem która sprawia że autko jest bardzo dobrze oświetlone. Wysoka pozycja kierowcy daje dużą widoczność. A lusterka boczne o takim szerokim kącie widzenia powinny być stosowane standardowo we wszystkich samochodach!
Samochód prowadzi sie z wdzięcznością. Wspomaganie kierownicy CITY i wygodnie, wysoko położona dźwignia skrzyni biegów tylko w tym pomagają. Multifunkcyjna kierownica i system Blue&me połączony z telefonem i pozwalający sterować muzyką jednym palcem i głosem sprawia dużą frajde i ułatwia skupienie się na jeździe! Poza tym w końcu mogę legalnie pogadać przez telefon podczas jazdy czy stojąc w korku... Fotele całkiem wygodne, trudno mi powiedzieć jak sie czują plecy po dłuższej podrózy bo jeszcze takowej nie robiłem...
Pierwsze chłody i skrobanie samochodu mam za sobą i ogrzewanie działa bez zarzutów, szybko sobie poradziło z zaszronionymi szybami. Klimatyzacja manualna bez zarzutów.
Zaskakująco dużo miejsca dla kierowcy i na fotelu pasażera z przodu. Z tyłu nawet wysoka osoba usiądzie. W fotelu siedzi się dość wysoko, dla mnie dziwne uczucie ale jest wygodnie i widoczność jest bardzo dobra... Prawie nie istniejący bagażnik :) ale po złożeniu tylnych siedzień weszły 4 koła i prawie nic więcej :)
W tym samochodzie nie ma miejsca na wyciszenie... Trzeba to polubić. Odgłos silnika, hamulcow, szmeru powietrza... na trasie jest hałas ale dobra muzyka z głośników pozwala zapomnieć o tej niedogodności
Tak mały silnik mógłby nieco mniej palić ale zdecydowanie nie ma co narzekać. 5.8l/100 przy jeżdzie w cyklu mieszanym, poniżej 5l na spokojnej trasie przy jeździe poniżej setki. We wrocławiu, polskiej stolicy korków w zależności od natęzenia ruchu pali od 7 do 9 litrów przy w miare dynamicznej jeździe. przeglądy jeszcze przede mną ale biorąc pod uwagę że wiekszość części pochodzi z Pandy a sam serwis fiata jest tani to zapowiada się korzystnie.
Samochód za tę cene być może mógłby oferować nieco więcej ale ten model jest dość wyjątkowy i trudno go porównać z innymi (mini, smart to raczej półka wyżej i cenowo zupelnie nieporównywalne). Myślałem że będzie palił mniej, w koncu to silnik 1.2 ale nie jest najgorzej szczególnie na trasie a co do serwisu to fiat chyba jest najtańszy. POzatym mam wrażenie że samochód powoli robi się kultowy i nie bedzie tak tracił na wartości w następnych latach...
Samochód mam dopiero 1 miesiąc, przejechalem 1500 km i jak na razie bez zarzutów.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 69KM 51kW [l/100km]