Ocena kierowcy - Fiat 500L Living

Rafał, 9 lat temu
Silnik 1.6 MultiJet II 105KM 77kW
Rok produkcji 2013
Fiat 500L Living 1.6 MultiJet II 105KM 77kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dużo miejsca w środku jak i spory bagażnik.
Samochód kupiłem w salonie jako zeszłoroczny model za 65.5 zł.Za taką cenę i z tak bogatym wyposażeniem nic ciekawszego nie można było kupić. Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni, zaznaczam że poprzednio jeździliśmy od nowości VW Touranem od 2004 r 2.0 140Km
B.fajna jednostka super oszczędna trasa nawet poniżej 4 litrów miasto do 7, a przy tym żwawa. Silnik jest cichy i nie ma wibracji. Dzięki dużemu momentowi obrotowemu nieźle się zbiera już od 1500 obr. Nie polecam wersji benzynowych za ciężki samochód.
Jak w każdym fiacie krótka jedynka ale można się przyzwyczaić. Ogólnie dobrze zestopniowana. Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie.
Dzięki temu że samochód jest wyżej zawieszony dobrze mija nierówności nie czując ich. Zawieszenie dobrze zestrojone nie za miękkie ale komfortowe. Niestety z racji wysokości auta zakręty przy dużych prędkościach odradzam.
Do widoczności należy się przyzwyczaić jest niezła ale początkowo słupki trochę przeszkadzają.Mała tylna szyba co przawda kamera i czujniki spełniają swoje zadanie.
Wszystko na miejscu i pod ręką .Niestety zbyt krótkie siedziska przednie dla wysokich osób.Przydałyby się schowki pod siedzeniami.
Ogrzewanie jak i klimatyzacja b. dobrze sobie radzi. Niestety tryb auto może namieszć jak się przesiadamy z innej marki.
B. dużo miejsca z przodu jak i z tyłu( co było dla mnie dużym zaskoczeniem) na nogi pzsażerów . Z zewnątrz nie wygląda na tak duży samochód jki jest w rzeczywistości.
Dopiero powyżej 140 słychać szum wiatru .Silnik b.fajnie wyciszony.
Mało pali ceny części niskie zakup w promocji również uważam za korzystny.
W promocji polecam każdemu 65,5 to super cena natomiast wyjściowa 93 to jakaś pomyłka. Ale za kwotę którą zapłaciłem to jakość do ceny pierwsza klasa.
Za nowy żeby coś pisać ale mój Fiat Ducato po 160 tyś km nie dotykany palcem oby tak było z małym fiacikiem. Trzymajcie kciuki
za nowy

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MultiJet II 105KM 77kW [l/100km]