Ocena kierowcy - Fiat 500X Crossover Facelifting

Tomasz, 3 lata temu
Silnik 1.6 E-TorQ 110KM 81kW
Rok produkcji 2019
Fiat 500X Crossover Facelifting 1.6 E-TorQ 110KM 81kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Jakosc wykończenia wnętrza, design.
Silnik : Brak komentarza na to co się dzieje w moim egzemplarzu.
Posiadam samochód w wersji cross z pakietem business, silnik 1,6 od dwóch lat. Samochod kupiony w 2019r w salonie Fiata dla żony i dzieci, użytkowany głównie przez żonę na krótkich trasach dom - praca - przedszkole. Mieszkamy w mieście, samochód użytkowany na drogach asfaltowych. Zdaniem mojej zony jeden z najładniejszych samochodow miejskich na rynku (moim zdaniem również) B.dobrze wykończony wewnątrz, bez porównania z konkurencją! Miękkie materiały wykończeniowe, me w dotyku plastiki. Wszystko byłoby idealnie gdyby nie to,ze trafiliśmy na lewy egzemplarz :/ Samochod po kilku miesiącach użytkowania zaczął przejawiać wady fabryczne silnika. Jest to dla nas o tyle zaskoczenie,że w rodzinie zawsze ktoś jeździł Fiatami i w temacie silników nigdy nie pojawiały się żadne wady. Samochód przez dwa lata użytkowania spędził prawie 3 miesiące na warsztacie(w chwili pisania tekstu tez tam stoi). Serwis próbuje co chwile wymieniać różne komponenty silnika ale efekt jest taki,że samochód w dalszym ciągu gubi plyn do chłodnicy i się grzeje. Reklamacja w FCA nie przyniosła rezultatu,nie maja sobie niczego do zarzucenia, tak widocznie ma być z tym egzemplarzem. O ile samochod naprawdę nam się podoba i jego wybór nie był przypadkowy to nie polecam wersji z tym silnikiem - to jest bubel nie samochód, lepiej zainwestować w hulajnogę elektryczną bądź jeździć taksówkami (przy dzisiejszych cenach samochodow nowych stanowiąone realną alternatywę dla codziennego funkcjonowania) Pytanie czy kupiłbym ten samochód ponownie jest zbyt uogólnione ponieważ mojego egzemplarze nie kupiłbym za nic w życiu, natomiast wiem,że bywają, jeżdżące, podobno bezawaryjne. Gdyby taki miał mi się trafić to tak, kupiłbym ten samochód bez zawahania.
Silnik do kitu, wadliwe komponenty oraz jakość montażu. Pewnego razu podczas jazdy droga szybkiego ruchu na trasie Bielsko-Biała- Katowice wypięły się przewody paliwowe! NIEPRAWDOPODOBNE! Cudem nie doszło do pożaru z komorze silnika! Nie rozumiem jak można tak skopać montażu silnika! Włoska robota!!
Raje radę.
Mile zaskoczenie, układ kierowniczy dziala precyzyjnie i nie za lekko, stawia lekki opór. Fajnie to działa. Wada, duża średnica zawracania. Mam wrażenie,że większe samochody pokoju Volvo S60 2020 albo AR Giulia sa dużo zwrotniejsze.
Bez zarzutu, spasowanie elementów na 4+, gruba warstwa lakieru od nowości (w sumie to nietypowo ale jakis czas temu mierzyłem profesjonalnym miernikiem w warsztacie gr.warstwy na całym samochodzie i wszędzie jest 2x grubiej niż standardowo...dziwne, dlaczego tak jest? nie wiem. Nie wnikam, taki samochod odebrałem z salonu)
Duze szyby, pozycja za kierownicą wyzsza niż standardowo w samochodach, widoczność bez zarzutu. Rewelacyjne sa duże lusterka boczne! Dodatkowo systemy wspomagania cofania z przodu oraz z tyłu oraz kamera robią swoje.
Ocena 5, samochód jak na swoje gabaryty jest totalnie pojemny! Duza ilość schowków, samochód skierowany dla rodzin. Bagaznik mieści wózek dla dziecka, walizki w ilości wystarczającej i mnóstwo innych rzeczy, jestem pod b.duzym wrażeniem!
Działa, dmucha.
Z przodu dla dorosłych miejsca w sam raz z lekkim zapasem, z tyłu miejsca mniej niż w standardowym samochodzie klasy kompaktowej. Z tyłu mieszczą się dwa foteliki dla dzieci i zostaje miejsce pośrodku np. dla psa :)
Powyżej 120-130 km/h robi się głośno.
Bez zarzutu.
Cenowo podobny do samochodów konkurencyjnych, jakościowo pod względem wykończenia powyżej średniej.
Z drobnych usterek nie przypominam sobie jakichkolwiek. Wszystko jest ok!
Opisałem wady tego konkretnego egzemplarza z silnikiem 1,6 w poprzednich wpisach. Wadliwy silnik jest chyba poważną "usterką". W chwili obecnej serwis napisał do centrali FCA prośbę o wymianę silnika ale prawdopodobnie skonczy się komponentach bo jak się dowiedziałem na wymianę całego silnika cyt.: "Fiat się na to nie zgodzi"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 E-TorQ 110KM 81kW [l/100km]

5,7